Лондонський суд відхилив позов братів Суркісів у стягненні $350 млн у справі Приватбанку

Лондонський суд відхилив позов братів Суркісів у стягненні $350 млн у справі Приватбанку

Суркісу необхідно буде обговорювати питання із компенсації судових витрат

Лондонський суд відхилив позов братів Суркісів у стягненні $350 млн у справі Приватбанку
Фото: pixabay.com

Лондонський суд відмовив у позові братів Суркісів проти Петра Порошенка та Валерії Гонтаревої у справі ПриватБанку. Про це повідомила пресслужба партії «Європейська солідарність» з посиланням на адвоката у справі Іллю Новікова.

Там зазначили, що раніше співробітники українського МЗС відправили офіційного листа до суду про те, що Україна в особі МЗС відмовилась від державного суверенного імунітету за цим позовом.   

У партії стверджують, що у разі визнання листа судом та схвалення позову, вимоги у $350 млн з відсотками довелося б платити з бюджету України.

За словами Новікова, наслідком для Суркіса згідно з таким рішення буде необхідність обговорювати питання із компенсації судових витрат. «Згідно англійського права це питання обговорюється окремо, воно не вирішується автоматично і в день винесення рішення. На даний момент ці витрати складають уже більше ніж 2 мільйонів доларів», – зазначив адвокат.

Раніше повідомлялося, що Київський апеляційний суд за власною ініціативою призупинив розгляд апеляційної скарги ПриватБанку.

2 вересня 2020 року суддя Печерського райсуду Києва Вовк повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їх депозити, розмішені до націоналізації банку на рахунках його кіпрської філії, і цей порядок передбачає стягнення коштів на користь позивачів. Загальна сума вимог до банку, визначена судом, становить $347,374 млн (з них близько $102 млн – відсотки, нараховані за ставкою 13% річних).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті