Білоруський стартап PandaDoc, на який тиснув режим Лукашенка, став «єдинорогом»

Білоруський стартап PandaDoc, на який тиснув режим Лукашенка, став «єдинорогом»

Компанія майже повністю переїхала в Сан-Франциско

Білоруський стартап PandaDoc, на який тиснув режим Лукашенка, став «єдинорогом»
фото DR

Заснований в Білорусі IT-стартап PandaDoc в ході останнього раунду інвестицій отримав статус «єдинорога». Про це в Facebook повідомив співзасновник компанії Сергій Борисюк, пише TechCrunch з посиланням на другого засновника стартапу, Микиту Мікадо.

«Сьогодні великий день для PandaDoc. Ми раді оголосити про закриття раунду серії C і новому статусі «єдинорога», який він нам приніс», – зазначив підприємець. Інвестори оцінили вартість PandaDoc рівно в $1 млрд.

«Ми почали свій шлях у 2011 році. Невелика команда з Білорусі без досвіду роботи з B2B SaaS. Насправді майже зовсім без досвіду. Ми об'єднали завзяття, бачення і підприємницькі здібності Микити і мій інтерес до проектування і дизайну. Ми вчилися, повторювали, зазнавали невдач, знову вчилися і просувалися вперед крок за кроком. Це було нелегко, але це було весело», – написав Борисюк.

Він подякував колегам і партнерам і зазначив, що PandaDoc «дуже пощастило додати ще одного «єдинорога», заснованого білорусами, до списку 0,7% компаній, яким вдалося вийти на цей рівень».

Стартап PandaDoc розробляє рішення для документообігу, які дозволяють створювати, публікувати і підписувати офіційні документи онлайн. Як пише Forbes, головний офіс компанії знаходиться в Сан-Франциско, але частина розробки все ще ведеться в Мінську.

Минулого року компанія зіткнулася з тиском з боку влади Білорусі. У вересні чотирьох співробітників PandaDoc заарештували за звинуваченням у розкраданні бюджетних коштів в особливо великому розмірі. В офісі стартапу пройшли обшуки: компанію запідозрили в ухиленні від податків. Мікадо в розмові з Forbes ці претензії відкинув.

Після обшуків PandaDoc заявив про блокування своїх рахунків. Компанія стверджувала, що не може виплатити зарплати, податки та інші відрахування. Пізніше Мікадо повідомив, що Слідчий комітет Білорусі зняв арешт з рахунків IT-компанії. У серпні 2021 року на свободу вийшов останній з чотирьох співробітників PandaDoc, які перебували під вартою.

Стартап пов'язував свої проблеми з владою з ініціативою Мікадо: він пропонував фінансову допомогу силовикам, які були готові після початку протестів в країні залишити посади. Бізнесмен казав, що заарештовані співробітники PandaDoc до цієї ініціативи відношення не мали, а сам він її припинив, тому що не хотів, щоб «ще когось кинули за грати».

Нагадаємо, білоруські ІТ-компанії переводять сотні працівників у сусідні країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті