Нарешті: Єврокомісія розробила законопроект про єдиний роз'єм для зарядки смартфонів

Нарешті: Єврокомісія розробила законопроект про єдиний роз'єм для зарядки смартфонів

У разі прийняття ця ініціатива може змусити Apple міняти дизайн iPhone

Нарешті: Єврокомісія розробила законопроект про єдиний роз'єм для зарядки смартфонів
фото DR

Єврокомісія представила законопроект про єдиний стандарт зарядки для всіх основних електронних пристроїв. Згідно з ним, всі смартфони, планшети, камери, навушники, портативні колонки і портативні консолі для відеоігор повинні будуть випускатися з роз'ємом USB-C, пише Forbes.

Крім того, комісія пропонує продавати пристрої і зарядки для них окремо. У список не ввійшли бездротові навушники, розумні годинники і фітнес-трекери через їх невеликий розмір.

Єврокомісія вважає, що її пропозиція спростить життя користувачам і знизить шкідливий вплив на довкілля через виробництво і переробку кабелів і зарядних пристроїв. Влада Євросоюзу роками працювала з представниками галузі, щоб вони добровільно уніфікували стандарти, і кількість різних роз'ємів знизилася з 30 до 3, проте до підсумкового стандарту прийти поки що не вдалося, зазначив виконавчий орган ЄС.

Якщо USB-C стане єдиним стандартом, для зарядки можна буде використовувати будь-який відповідний кабель незалежно від марки виробника, і з одним кабелем можна буде зарядити всі пристрої. Уніфікація вимог до швидкої зарядки виключить штучні обмеження швидкості заряду батареї з боку виробників, очікує Єврокомісія. За її розрахунками, її ідеї допоможуть європейським споживачам економити 250 млн щороку на «необов'язкові» покупки зарядних пристроїв і кабелів.

Щоб внесений Єврокомісією законопроект набув чинності, його повинен схвалити Європарламент і Єврорада. Документ передбачає перехідний період у 24 місяці, щоб виробники встигли адаптуватися до нових вимог.

Найбільше рішення Єврокомісії вдарить по Apple, зазначив Reuters. Компанія використовує USB-C для зарядки актуальних моделей ноутбуків MacBook і планшетів iPad (крім найдешевшого), проте iPhone, в тому числі нові моделі iPhone 13, і кейси для бездротових навушників AirPods, як і раніше, постачають з власним роз'ємом Apple Lightning. Основні конкуренти Apple, як Samsung і Xiaomi, вже випускають смартфони і аксесуари з USB-C. Законопроект може змусити Apple міняти дизайн iPhone, пише Bloomberg.

Єврокомісія відзначила, що її законопроект не націлений конкретно проти Apple і викликаний тим, що виробники самі за 10 років так і не домовилися про єдиний стандарт, написав Reuters. Apple виступила проти законопроекту Єврокомісії. На думку компанії, уніфікація стандартів «душить інновації», а це зашкодить споживачам в Європі та інших країнах, цитує Reuters.

Нагадаємо, Apple представила 4 айфони з нової лінійки iPhone 13 – за характеристиками вони значно перевершили своїх попередників, особливо функціональністю екрана.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті