Україну на «Оскарі» представлятиме фільм «Погані дороги»

Україну на «Оскарі» представлятиме фільм «Погані дороги»

Стрічка отримала «Verona Film Club Award» Венеційського кінофестивалю

Україну на «Оскарі» представлятиме фільм «Погані дороги»
фото: pixabay.com

Український Оскарівський комітет обрав фільм-кандидата що представлятиме Україну на 94-й премії «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Про це повідомляється на сторінці комітету у фейсбуці.

Погані дороги (режисерка Наталка Ворожбит) це художній фільм, який складається з чотирьох новел. Події відбуваються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Кожна з новел розповідає про сильні стосунки між людьми, що виникають на фоні війни. Чотири розбиті дороги, чотири типи стосунків, питання любові, довіри, зради, ненависті, порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Перша історія відбувається на українському блокпості, де затримують озброєного директора школи, друга історія про закохану в українського військового місцеву дівчину, яку намагається стримати її бабуся. Третя новела про утримування в полоні української журналістки, і в четвертій розповідається про те, як швидко народжується насильство: молода дівчина на своїй машині збиває курку і хоче відшкодувати за це її господарям, які, користуючись ситуацією, намагаються відібрати в неї все.

Цьогоріч обирали фільм від України 11 членів комітету. Три члени комітету не мали права голосувати через конфлікт інтересів, як члени творчої групи та дистриб'ютор фільмів-кандидатів.

  • Фільм «Погані дороги» отримав п’ять голосів та додатково три бали, згідно з правилами комітету (за світову прем'єру на фестивалі класу А, нагороду на фестивалі класу А та рецензії у міжнародних профільних виданнях);
  • Фільм «Відблиск» (режисер: Валентин Васянович) – два голоси та два додаткових бали;
  • Фільм «Носоріг» (режисер: Сенцов Олег) – один голос та два додаткових бали;
  • Фільм «Стоп-Земля» (режисерка: Катерина Горностай) – три голоси та три додаткових бали;
  • Фільм «Чому я живий» (режисер: Віллен Новак) – 0 голосів та 0 додаткових балів.

Нагадаємо, цьогоріч церемонію «Оскара» цього року подивилася рекордно низька кількість глядачів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті