«Так співпало»: Канада звільнила фіндиректорку китайської Huawei, а Китай випустив з в’язниці двох канадців
Китай звинуватили у торгу заручниками, але він ці звинувачення відкидає

Канадський бізнесмен Майкл Спейвор і колишній співробітник посольства Канади в Пекіні Майкл Ковріг, затримані в Китаї наприкінці 2018 року і звинувачені згодом китайською владою в шпигунстві, наразі звільнені і прямують на батьківщину, пише Deutsche Welle.
Літак вже покинув повітряний простір Китаю і прибуде до Канади в суботу, 25 вересня. Цю інформацію підтвердив прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.
Незадовго до виступу Трюдо канадські ЗМІ повідомили, що фінансовий директор китайської компанії Huawei Technologies Мен Ваньчжоу, затримана в 2018 році у Ванкувері за підозрою в порушенні санкцій США щодо Ірану, також була відпущена на свободу і вже вилетіла в Китай.
Відзначається, що Мен змогла досягти угоди з американською владою, яка раніше добивалася її екстрадиції. При цьому міністерство юстиції США продовжує готуватися до судового розгляду з Huawei, зазначили у відомстві.
Вашингтон привітав звільнення канадців. Спейвор і Ковріг перебували під вартою більше двох з половиною років, зазначив держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.
Китаянка Мен Ваньчжоу була затримана в аеропорту Ванкувера 1 грудня 2018 року. Канадців Спейвора і Коврига затримали в КНР кількома днями пізніше. У березні 2021 року в Китаї почалися судові процеси над ними.
11 серпня 2021 року суд в китайському місті Даньдун засудив Майкла Спейвора до 11 років позбавлення волі за «шпигунство» і «поширення відомостей, що становлять державну таємницю».
Коментуючи одночасне звільнення Спейвора, Коврвіга і Мен, деякі члени уряду Канади висловили думку, що Пекін в цій ситуації вдався до «торгу заручниками». Зі свого боку, Китай всі подібні звинувачення відкидає.
Нагадаємо, банки Citigroup і BNP Paribas виявилися причетними до справи проти директора Huawei.
Також повідомлялося, що США погрожують Канаді наслідками через її співпрацю з Huawei.