СБУ заблокувала схему підробки та збуту міжнародних COVID-сертифікатів

СБУ заблокувала схему підробки та збуту міжнародних COVID-сертифікатів

Замовлення відправляли через поштових операторів

СБУ заблокувала схему підробки та збуту міжнародних COVID-сертифікатів
Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) заблокувала схему підробки та збуту міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Зазначається, що організував оборудку житель Івано-Франківської області разом зі спільницею – жителькою сусіднього регіону. Свій «офіс» вони облаштували у приміщенні однієї з туристичних агенцій, де орендували кабінет.

За даними слідства, зловмисники створювали копії бланків свідоцтв про вакцинацію на комп’ютері, роздруковували їх, заповнювали й засвідчували підробленими печатками.

Замовлення вони відправляли через поштових операторів, постійно змінюючи установчі дані.

Злочинний бізнес вони розпочали ще на початку 2021 року. Ціна однієї фальшивки становила 1 600 грн, а щотижневий прибуток – понад 30 000 грн.

Для більшої достовірності на підробках зазначалося, що вони нібито видані приватними й державними медичними закладами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей.

Встановлено, що учасники злочинної оборудки підшукували клієнтів через туристичну агенцію: ними були не тільки жителі України, але й іноземці – громадяни Російської Федерації та Республіки Молдови.

Нагадаємо: раніше СБУ викрила чергову схему з підробки результатів ПЛР-тестів та довідок про вакцинацію від COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті