Нова угода Угорщини з «Газпромом» вплине на українсько-угорські відносини і безпеку в регіоні – МЗС

Нова угода Угорщини з «Газпромом» вплине на українсько-угорські відносини і безпеку в регіоні – МЗС

Київ звернеться до Єврокомісії з проханням надати оцінку цій угоді

Нова угода Угорщини з «Газпромом» вплине на українсько-угорські відносини і безпеку в регіоні – МЗС
фото Shutterstock

Україна здивована і розчарована рішенням Угорщини підписати 27 вересня 2021 року в Будапешті новий довгостроковий контракт з російським монополістом «Газпром» на постачання газу в обхід України, заявив український МЗС, передаєІнтерфакс-Україна.

«Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремля і на шкоду національним інтересам України і українсько-угорським відносинам, яке не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року», – наголошується в заяві.

У серпні глава угорського МЗС Сіярто заявляв, що Будапешт восени планує укласти новий довгостроковий договір на постачання газу з «Газпромом», який буде розрахований на 15 років.

У МЗС України  наполягають, що Угорщини і надалі вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи.

«З жалем відзначаємо, що це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям в двосторонніх українсько-угорських відносинах, для досягнення яких докладено багато зусиль і енергії особисто міністрами закордонних справ України та Угорщини Дмитром Кулебою і Петером Сіярто», – йдеться в заяві.

У МЗС України нагадали, що 29-30 вересня в Будапешті мало відбутися п'яте засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічної співпраці під співголовуванням глав МЗС двох країн. Українська сторона ретельно готувалася до нього, небезпідставно розраховуючи, що цей захід стане черговим позитивним кроком у двосторонніх відносинах.

«Сьогодні МЗС України ініціював перенесення засідання Комісії на більш пізній термін, оскільки угорсько-російська газова угода буде мати істотний вплив на енергетичну безпеку України та Європи, створює нові обставини, які вимагають всебічного аналізу ризиків і загроз, а також узгоджених дій країн регіону, щоб мінімізувати її негативні наслідки», – наголошується в документі.

Там підкреслюється, що українська сторона також звернеться до Європейської комісії з надання оцінки відповідності новій угорсько-російській газовій угоді з європейським законодавством у сфері енергетики.

Нагадаємо, глава Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що  Росія штучно поглиблює дефіцит газу та шантажує Європу для запуску «Північного потоку-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті