Занепокоєння щодо ситуації на валютному ринку відсутнє – заступник голови НБУ

Занепокоєння щодо ситуації на валютному ринку відсутнє – заступник голови НБУ

Штучне розхитування ситуації центробанк обіцяє зупиняти

Занепокоєння щодо ситуації на валютному ринку відсутнє – заступник голови НБУ
Фото: УНІАН

Ситуація на валютному ринку не викликає занепокоєння у Нацбанку. Про це повідомив заступник голови Національного банку України (НБУ) Юрій Гелетій.

«Зараз ситуація на валютному ринку не викликає у нас занепокоєння. Немає такого, щоб хтось намагався маніпулювати і штучно розганяти курс. Але якщо є коливання, ми виходимо… Ми не будемо допускати штучного розхитування ситуації», – сказав він РБК-Україна.

При цьому, за його даними, НБУ зменшив кількості інтервенцій: з початку 2021 року центральний банк втручався у валютний міжбанк 53 рази, тоді як за аналогічний період минулого року – 106.

Разом з тим, за його словами, директивними для поведінки НБУ на валютному ринку є низка секретних параметрів. «У нас є певні параметри, які ми не можемо озвучувати публічно. Ці параметри ми відстежуємо і використовуємо, коли приймаємо рішення про інтервенцію», – визнав банкір.

Як повідомлялося, умови торгівлі для України стрімко погіршилися, що може призвести до посилення девальваційного тиску на гривню.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло