В Росії погрожують заблокувати YouTube, якщо відеохостинг не розблокує канали RT

В Росії погрожують заблокувати YouTube, якщо відеохостинг не розблокує канали RT

Крім того, головред RT вимагає заборонити в Росії Deutsche Welle та інші німецькі ЗМІ

В Росії погрожують заблокувати YouTube, якщо відеохостинг не розблокує канали RT
фото Pixaby

Російський регулятор «Роскомнадзор» пригрозив заблокувати YouTube в Росії, якщо сервіс не зніме обмеження з німецьких каналів RT (попередня назва Russia Today), які вчора були заблоковані. Відповідний лист відомство направило керівництву компанії Google, передає The Bell.

У своєму листі відомство пише, що блокування телеканалів RT DE і Der Fehlende Part (обидва належать холдингу RT) «порушують ключові принципи вільного поширення інформації та безперешкодного доступу до неї».

«Розглядаємо дані дії адміністрації YouTube як акт цензури і вважаємо неприпустимими будь-які обмеження в доступі до каналів», – йдеться в листі регулятора. Відомство вимагає «в максимально короткі терміни» зняти всі обмеження з каналів і проінформувати про це.

«У разі невиконання власником ресурсу попередження Роскомнадзору законодавством передбачені заходи повного або часткового обмеження доступу», – пригрозили у відомстві.

Напередодні стало відомо, що відеосервіс YouTube видалив німецькомовні канали Russia Today через порушення правил платформи щодо неправдивої інформації про коронавірус, а також умов використання сервісу. Головний редактор RT Маргарита Симоньян заявила, що YouTube видалив канали без можливості відновлення. Вона назвала це «медійною війною, оголошеною державою Німеччина державі Росія», і вимагає заборонити в Росії Deutsche Welle та інші німецькі ЗМІ.

Російський МЗС запропонував відомствам Росії вжити заходів у відповідь проти YouTube і німецьких ЗМІ. У російському дипвідомстві назвали блокування німецькомовних проектів RT «актом безпрецедентної інформаційної агресії» з боку YouTube.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті