Україна не отримувала офіційних сигналів від Єврокомісії про загрозу скасування безвізу – МЗС

Україна не отримувала офіційних сигналів від Єврокомісії про загрозу скасування безвізу – МЗС

Міністерство вважає, що жодних причин для такого рішення немає і бути не може

Україна не отримувала офіційних сигналів від Єврокомісії про загрозу скасування безвізу – МЗС
Фото: УНІАН

Українська сторона не отримувала офіційних сигналів від Європейської комісії про загрозу скасування безвізового режиму з ЄС. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, пише «Інтерфакс-Україна».

«Питання безвізу час від часу спливає і в європейському, і в українському медіасередовищі. Українська сторона не отримувала офіційних сигналів від Європейської комісії про загрозу скасування безвізового режиму з ЄС. Жодних причин для такого рішення немає і бути не може», – сказав Ніколенко.

Він нагадав, що 4 серпня Єврокомісія оприлюднила четверту доповідь про оцінку виконання вимог візової лібералізації країнами Західних Балкан та Східного партнерства, зокрема України, аналізувалися 2020 рік і перша половина 2021 року.

«Документ містить позитивну оцінку дотримання нашою державою критеріїв безвізового режиму. Звісно, там були і рекомендації продовжити «домашню роботу» для поліпшення управління міграційними процесами та вдосконалення антикорупційного законодавства. МЗС України вже запропонувало окремим країнам-членам ЄС та Європейській комісії провести консультації, щоб роз'яснити окремі положення українського законодавства. Ми очікуємо, що такі експертні консультації відбудуться найближчим часом», – зазначив він.

Ніколенко додав, що одночасно Україна завершує підготовку національної доповіді про виконання умов візової лібералізації з ЄС, де поінформує європейських партнерів про роботу над рекомендаціями Єврокомісії.

«Україна не є державою з високим міграційним ризиком, а співпраця з ЄС у сфері реадмісії, як одним із ключових факторів для нормального функціонування безвізу, відбувається на належному рівні», – наголосив речник.

Раніше західні ЗМІ повідомили, що Євросоюз занепокоєний через зловживання безвізом низкою країн, зокрема Україною. За їхніми словами, наразі активно обговорюється загроза так званого механізму призупинення видачі віз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло