Антимонопольний комітет дозволив «Нафтогазу» взяти під контроль «Донецькоблгаз»

Антимонопольний комітет дозволив «Нафтогазу» взяти під контроль «Донецькоблгаз»

Концентрація відбувається відповідно до розпорядження Кабміну

Антимонопольний комітет дозволив «Нафтогазу» взяти під контроль «Донецькоблгаз»
Фото: ugv.com.ua

Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив НАК «Нафтогаз України» набути контроль над ПАТ «Донецькоблгаз». НАК отримає в управління акції, які забезпечать їй понад 50% голосів у вищому органі управління «Донецькоблгазу». Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

В АМКУ нагадали, що 15 вересня Кабінет міністрів передав в управління НАК «Нафтогаз України» 49,9% акцій «Донецькоблгазу», на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Рішення ухвалили «з метою запобігання ризику виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, оскільки є ризик, що не буде забезпечено безаварійну експлуатацію газорозподільних систем як об'єктів підвищеної небезпеки».

«Донецькоблгаз», зазначили в Комітеті, є суб'єктом природної монополії відповідно до Закону України «Про природні монополії».

«Як до концентрації, так і після її здійснення, залучений ринок перебуватиме у стані природної монополії, отже не відбувається структурних змін попиту та/або пропозиції на зазначеному ринку у місцях провадження господарської діяльності ПАТ «Донецькоблгаз». Оскільки концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на інших товарних ринках України, АМКУ надав відповідний дозвіл», – йдеться у повідомленні відомства.

Нагадаємо: «Донецькоблгаз» із 6 березня припинив газопостачання на об'єкти ОКП «Донецьктеплокомуненерго». Компанія заявила, що ОКП «Донецьктеплокомуненерго» залишилось без постачальника природного газу через борги перед АТ «НАК «Нафтогаз України».

11 березня секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов за результатами засідання РНБО заявив, що ПАТ «Донецькоблгаз» може бути повернений до державної сфери управління в разі виявлення порушень.

Згодом СБУ розпочала досудове розслідування за фактом вчинення посадовими особами ПАТ «Донецькоблгаз» диверсійних дій, які призвели до відключення 58 котелень у районі проведення Операції Об’єднаних сил.

За даними СБУ, власниками ПАТ «Донецькоблгаз» є іноземні офшорні компанії з ознаками фіктивності, котрі підконтрольні громадянину України, який на даний час перебуває на території Російської Федерації. При цьому згадане акціонерне товариство, як зауважили в спецслужбі, належить до об’єктів, що мають важливе народногосподарське та оборонне значення.

НКРЕКП анулювала ліцензію «Донецькоблгазу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті