Нафта може піднятися в ціні до $100 за барель, аналітики прогнозують світову економічну кризу
До зростання можуть призвести три фактори: подорожчання газу, холодна зима та підвищення попиту на авіаперевезення

Енергетична криза може спровокувати зростання цін на нафту до рівня понад $100 за барель і призвести до світової економічної кризи. Такий прогноз дали аналітики Bank of America, пише РБКз посиланням на Bloomberg.
Останній раз ціни на нафту піднімалися до такої позначки в 2014 році. При цьому вартість газу зросла майже вдвічі і дійшла до рівня, еквівалентного ціні бареля нафти $190, пише агентство.
У зв’язку з ажіотажем і підвищеним попитом на дизельне паливо можуть піти вгору і ціни на нафту, попередили в Bank of America. За його прогнозом, в умовах, коли грошово-кредитна і податково-бюджетна політика доведені до межі, а витрати на енергоносії продовжують рости, високі ціни на нафту можуть призвести до макрокризи. Аналітики припустили, що ціни можуть злетіти цієї зими вище $120 за барель.
До зростання цін на нафту можуть призвести три фактори, прогнозують аналітики. Це перехід з газу на нафту через високі ціни на газ, стрибок споживання нафти через холодну зиму та підвищення попиту на авіаперевезення, яке очікується після того, як США відкриють свої кордони (ослаблення обмежень заплановано на листопад).
Біржова ціна газу в Європі вперше перевищила $1200.
При складанні цих факторів «ціни на нафту можуть підскочити і прихвести до другого витка інфляційного тиску в усьому світі», вважають в Bank of America.
На початку тижня вартість листопадового ф'ючерса на нафту марки Brent вперше з жовтня 2018 року перевищила позначку $80 за барель.
Зростання світових цін на нафту також наклалося на дефіцит газу в сховищах Європи: запаси в них виявилися мінімальними з 2011 року. Якщо в минулому році сховища були заповнені на 94%, то в цьому році показник склав 72%. На тлі низьких запасів палива ціни на газ в Європі четвертий день поспіль б'ють рекорди. 1 жовтня вартість 1 тис. куб. м вперше в історії перевищила $1200.
Нагадаємо, у Британії збанкрутувалище дві енергетичні компанії через рекордні ціни на електрику.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].