У Британії збанкрутували ще дві енергетичні компанії через рекордні ціни на електрику

У Британії збанкрутували ще дві енергетичні компанії через рекордні ціни на електрику

Наразі ситуація така, що постачальники енергії продають енергію споживачам собі в збиток

У Британії збанкрутували ще дві енергетичні компанії через рекордні ціни на електрику
фото Shutterstock

В Європі триває енергетична криза через різкий підйом цін на електроенергію. 22 вересня про зупинку роботи через рекордні ціни оголосили ще дві британські енергокомпанії, що працюють з кінцевими споживачами, пише Bloomberg.

Про зупинку роботи заявили Avro Energy і Green Supplier. Avro обслуговувала близько 580 000 клієнтів, Green – близько 250 000 британських споживачів. Загальна кількість домогосподарств у країні, які постраждали від хвилі банкрутств енергетичних компаній, наблизилося до 1,5 млн, уточнює видання.

Як пояснила компанія Green Supplier, «поточні ринкові умови безпрецедентні»:

«Рекордні оптові ціни на енергію призводять до того, що вартість енергії перевищує граничний рівень. Це означає, що Green, як і всі інші постачальники енергії, продає енергію споживачам собі в збиток».

Британський регулятор Ofgem запевнив, що найближчим часом вибере нового постачальника: клієнти Avro Energy і Green Supplier не втратять гроші, якщо вони платили заздалегідь.

Раніше міністр енергетики Великобританії Квазі Квартенг заявляв, що, швидше за все, владі не потрібно виходити за рамки існуючих заходів щодо перерозподілу клієнтів від збанкрутілих постачальників, але додав, що плани на випадок непередбачених обставин розробляються.

У вересні ціни на електрику в Європі різко зросли: вони підскочили у Франції, Нідерландах і Німеччині, а в Великобританії ціна за мегават-годину виросла за рік майже в сім разів, до рекорду з 1999 року.

Багато в чому різке зростання цін на електрику пов'язаний з подорожчанням газу: в середу котирування зупинилися за крок від $1000 за тисячу кубометрів, в п'ятницю – знизилися до все ще дуже високого рівня в $700.

Старший радник президента США з питань енергетичної безпеки Амос Хохштейн заявляв, що якщо ситуація не покращиться, події можуть розвиватися драматично: на частині території Європи може не вистачити газу навіть для опалення житлових будинків. Крім високих рахунків за електроенергію, зростання цін на електрику в Європі загрожує різким подорожчанням добрив і продовольства, попереджає Bloomberg.

Як повідомлялося, Британія найбільше постраждала від стрибка цін на газ: деякі компанії на межі банкрутства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті