Україна призупинила закачування природного газу до підземних сховищ

Україна призупинила закачування природного газу до підземних сховищ

Закачування у ПСГ 1 жовтня становило 13,94 млн куб. м, а 3 жовтня впало до нуля

Україна призупинила закачування природного газу до підземних сховищ
Фото: shutterstock.com

Україна призупинила закачування природного газу до своїх підземних сховищ (ПСГ). Про це свідчать оперативні дані АТ «Укртрансгаз», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Якщо 1 жовтня закачування у ПСГ становило 13,94 млн куб. м, то 2 жовтня воно знизилося до 0,61 млн куб. м, а 3 жовтня впало до нуля.

«На припинення закачування вплинуло зупинення російським «Газпромом» транзиту природного газу через Україну в напрямку Угорщини з 1 жовтня 2021 року, оскільки імпорт газу з Угорщини в Україну відбувався шляхом віртуального реверсу», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо: вранці 1 жовтня «Газпром» припинив транзит природного газу в Угорщину територією України. Голова «Нафтогазу України» Юрій Вітренко вважає, що це має спричинити санкції стосовно оператора «Північного потоку-2».

Уранці 4 жовтня ЗМІ повідомили, що транзит газу до Угорщини через Україну відновили. Проте Оператор ГТС пояснив, що цей потік газу не є відновленням «Газпромом» транзиту – це реекспорт газу європейськими трейдерами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло