ФДМУ очікує, що попит на ОГХК на жовтневому аукціоні буде значно вищим, аніж минулого разу

ФДМУ очікує, що попит на ОГХК на жовтневому аукціоні буде значно вищим, аніж минулого разу

Кількість підписаних договорів конфіденційності вже зросла до 20

ФДМУ очікує, що попит на ОГХК на жовтневому аукціоні буде значно вищим, аніж минулого разу
Заступник голови ФДМУ Тарас Єлейко
Фото: ukrinform.ua

Аукціон з приватизації АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) відбудеться наприкінці жовтня і попит на нього буде значно вищим, аніж минулого разу. Про це розповів заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейко в інтерв'ю «Укрінформу».

Він нагадав, що приватизація ОГХК, яка мала відбутися 31 серпня, зірвалася через те, що до аукціону було допущено тільки одного учасника. За законодавством, у такій ситуації аукціон автоматично визнається таким, що не відбувся.

За словами Єлейка, зацікавленість інвесторів в об'єкті була значно більшою, однак їм не вистачило часу, щоб належним чином вивчити інформацію про ОГХК та пройти всі бюрократичні процедури.

«У процесі підготовки до купівлі об'єкта інвестор спочатку має підписати так званий «договір конфіденційності» й отримати доступ до всього пакета документів про виставлений на продаж об'єкт, аби його вивчити. Після цього він уже ухвалює рішення про участь в аукціоні. На етапі підготовки до приватизації було підписано 18 договорів конфіденційності, й всі потенційні інвестори почали активно вивчати інформацію про ОГХК», – розповів заступник голови ФДМУ.

Він додав, що серед цих договорів були й угоди із дуже серйозними – міжнародними – гравцями ринку, які представляють великі міжнародні видобувні та переробні компанії. Для них ОГХК ще і є об'єктом іноземної юрисдикції. Тому два місяці, на думку Єлейка, справді, дуже мало, аби підготуватися до придбання такої компанії.

За його словами, чимало інвесторів, які напередодні не дійшли до аукціону, вже повернулися та вивчають актив. Також було підписано кілька нових договорів конфіденційності – наразі їх вже 20.

«А це є свідченням того, що інтерес не зник. І ми у Фонді держмайна розраховуємо, що перенесення дати дозволить залучити максимальну кількість потенційних інвесторів до аукціону з приватизації ОГХК», – сказав Єлейко.

Він зауважив, що стартова ціна активу залишається такою ж, як і була – 3,7 млрд грн. Умови приватизації теж не зміняться у порівнянні з попереднім аукціоном.

Нагадаємо: аукціон з приватизації АТ «ОГХК» відбудеться 29 жовтня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло