Вперше в України буде власний павільйон на найбільшій ІТ-конференції світу Web Summit
Новини компаній

Вперше в України буде власний павільйон на найбільшій ІТ-конференції світу Web Summit

Першого листопада Web Summit повертається в столицю Португалії

Вперше в України буде власний павільйон на найбільшій ІТ-конференції світу Web Summit
Фото: WebSummit

Україна цього року матиме власний стенд на масовій події хай-тек Web Summit, де буде презентована вітчизняна технологічна екосистема. Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ України.

Першого листопада Web Summit повертається в столицю Португалії для проведення першого за два роки офлайн-заходу. Серед спікерів –  головний розробник Всесвітньої павутини Тім Бернерс-Лі, президент Microsoft Бред Сміт, співзасновник Twitter Біз Стоун, технічний директор Amazon доктор Вернер Фогельс, Володимир Кличко та інші.

Попри те, що це перший офіційний стенд України на саміті, українці організовують суміжні заходи на Web Summit ще з 2017 року. Так, у 2017 році спільнота UTEW Tech Tribe під керівництвом Олександри Говорухи та Інни Стельмах організувала український мітап для більш ніж 150 гостей зі спікерами з США, Німеччини та Ірландії.

У 2019 році було проведено Surf Pitch Night. Подію організували гравці української технологічної екосистеми (UTEW Tech Tribe, TechUkraine, IT Ukraine), державні установи (Офіс з просування експорту) за підтримки міжнародних НГО та фондів (USAID Україна, GIZ Україна, Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»). Понад 20 засновників стартапів презентували свої продукти 200 міжнародним гостям з Techstars, Startup Lisboa та інших провідних акселераторів й фондів. Того ж року інноваційний парк UNIT.City організував українську вечірку, на якій зібралося понад 300 гостей.

Цього року саміт збирає не менше 2 000 стартапів, 1 100 інвесторів й 2 200 представників ЗМІ. «У цьому році наша країна робить значний крок уперед, організовуючи перший національний павільйон, аби представити свої провідні стартапи, ІТ-сервісні компанії, фонди та інновації в кращому світлі», – йдеться у повідомленні.

Організатори проведуть спеціальну презентацію, яку буде включено в офіційну програму Web Summit та українську вечерю. 2-го листопада відомі українські технологічні компанії представлять українську технологічну екосистему. Генеральний партнер презентації – венчурна компанія Digital Future, яка спеціалізується на посівних та ранніх стадіях інвестиціях в технологічні компанії з українською ДНК.

Крім того, для підтримки й зміцнення бренду України – Михайло Федоров, віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України, виступить з окремою презентацією на одному з майданчиків Web Summit. Міністр презентуватиме основні досягнення української цифровізації за останні два роки з акцентом на екосистему «Дія». У планах також висвітлити теми, які можуть бути цікаві інвесторам та IT-фахівцям: спеціальний спецрежим «Дія City», оптимізація оподаткування для IT-індустрії та проєкт e-Residency.

Пізніше ввечері в одному із закладів Лісабона відбудеться спеціальний український вечірній прийом. Партнери цього заходу – «Київстар», провідна українська телекомунікаційна компанія, член міжнародної телекомунікаційної групи VEON та інноваційний парк UNIT.City.

Крім того, 14 команд представлять свої стартапи інвесторам. Десять були відібрані та проспонсовані Українським фондом стартапів на конкурсній основі. Це наступні стартапи – SPOKK, Organization GG, Wantent, GIOS, Carbominer, Skyworker, Clasee, DJOOKY, AutoBI, Finmap. Вони отримають промо-ваучер з фінансуванням до $3 тисяч на команду*.

Ще чотири стартапи будуть обрані та підтримані Ukrainian Hub (за сприяння CRDF Global).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло