«Автострада» завершить будівництво Дарницького мосту в Києві за 1,15 млрд грн

«Автострада» завершить будівництво Дарницького мосту в Києві за 1,15 млрд грн

Міст понад десять років перебуває у недобудованому стані

«Автострада» завершить будівництво Дарницького мосту в Києві за 1,15 млрд грн
Фото: УНІАН

Регіональний філіал «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» (УЗ) підписав контракт на 1,15 млрд грн із компанією «Автострада» на проведення будівельних робіт на залізнично-автомобільному мосту через Дніпро в Києві. Про це повідомило Міністерство інфраструктури України на своїй сторінці у фейсбуці.

У відомстві зазначають, що цей міст понад десять років перебуває у недобудованому стані. Зокрема, недобудовано автомобільні з'їзди на лівому березі Дніпра. На Правому березі авторозв’язка виходить на Наддніпрянське шосе – там готовність 100%.

«Відсутність усього комплексу розв'язок та освітлення стала причиною того, що транспорт не може використовувати Дарницький міст, як це передбачено проєктом. У результаті виникає дисбаланс транспортних потоків: сусідні мости – Південний і Міст ім. Патона – значно перевантажені, тоді як Дарницький має суттєвий резерв пропускної здатності. Причому цей мостовий перехід має шість смуг руху, по три в кожному напрямку. Його пропускна здатність – 35 000 автомобілів на добу», – наголосили в міністерстві.

Зазначається, що на сьогодні на з'їзді на Дніпровську набережну виконано всі необхідні підготовчі роботи: зведено 16 опор із 21, змонтовано третину всіх металоконструкцій прогонових будов.

Нагадаємо: Уряд виділив 500 млн грн на добудову Дарницького мосту. Тендер на будівництво підходів до мостового переходу вже оголошено.

«Укравтодор» офіційно звертався до мера Києва Віталія Кличка з пропозицією взяти на баланс недобудований Подільський мостовий перехід для прискорення будівництва і введення його в експлуатацію.

Кличко у відповідь порадив спершу ввести в експлуатацію Дарницький міст, а вже потім братися за інші проєкти.

Мер Києва заявив, що передання Подільсько-Воскресенського моста на баланс «Укравтодору» значно відстрочить його добудову, доки минуть усі бюрократичні процедури, передбачені законом. За його словами, терміни введення моста дещо змістилися через пандемію, однак об'єкт уже на фінальній стадії будівництва.

3 березня голова «Укравтодору» Олександр Кубраков та голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак підписали меморандум щодо завершення будівництва Дарницького залізнично-автомобільного мосту, що перебуває на балансі залізниці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті