Через 7 місяців після вакцинації Pfizer/BioNTech антитіла зникають – дослідження

Через 7 місяців після вакцинації Pfizer/BioNTech антитіла зникають – дослідження

Вчені дійшли висновку, що бустерна доза через 6 місяців необхідна

Через 7 місяців після вакцинації Pfizer/BioNTech антитіла зникають – дослідження
фото Pixaby

Нове дослідження дійшло висновків, що через шість місяців після отримання другої дози вакцини від Pfizer/BioNTech у багатьох пацієнтів більше немає вироблених завдяки вакцині антитіл до коронавірусу COVID-19, пише Reuters.

Дослідники проаналізували зразки крові 46 здорових людей, в основному молодих чи середнього віку, після отримання двох доз і знову через шість місяців після другої дози.

«Наше дослідження показує, що вакцинація препаратом Pfizer/BioNtech індукує високі рівні  антитіл проти вихідного штаму вакцини, але ці рівні знижуються майже в 10 разів після семи місяців з вакцинації», – вказали вчені.

Приблизно у половини всіх піддослідних нейтралізуючі антитіл, які можуть блокувати інфекцію проти штамів  коронавірусу, таких як Delta, Beta і Mu, не було виявлено через шість місяців після другої дози, повідомила команда дослідників.

Нейтралізуючі антитіла – не єдиний захист імунної системи від вірусу. Проте вони «критично важливі для захисту від інфекції SARS-CoV-2», – наголосили науковці.

«Ці результати показують, що введення бустерної дози приблизно через 6-7 місяців після початкової імунізації, ймовірно, підвищить захист від SARS-CoV-2 і його варіантів».

Між тим інша група вчених виступила з критикоюмасової ревакцинації від коронавірусу. Авторами статті  з рекомендаціями виступила міжнародна група вчених, серед яких – співробітники ВООЗ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло