Україна цьогоріч очікує зростання ВВП на 4% ВВП – Шмигаль

Україна цьогоріч очікує зростання ВВП на 4% ВВП – Шмигаль

Прем'єр заявив, що Україна має на меті отримувати від Світового банку $1-2 млрд у наступні роки

Україна цьогоріч очікує зростання ВВП на 4% ВВП – Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Фото: УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна очікує зростання ВВП на 4% цього року. Про це він сказав під час Київського міжнародного економічного форуму, повідомляє «Укрінформ».

«Дуже швидке відновлення цього року – ми очікуємо плюс 4% (зростання ВВП – Mind), на відміну від тих прогнозів, які давали міжнародні партнери», – сказав Шмигаль.

Він зазначив, що Україна активно проводить реформи у різних сферах, що приведе до зростання економіки та покращення життя населення.

Прем'єр також розповів, що сукупний державний та гарантований державою борг України перевищує $90 млрд. За його словами, уряд має стратегію зі зміни структури держборгу: збільшувати власні внутрішні запозичення та зменшувати частку зовнішніх запозичень.

Крім цього, Шмигаль повідомив, що Україна має на меті отримувати від Світового банку $1-2 млрд у наступні роки.

«Світовий банк на сьогодні – другий інвестор України, який відкрив для України $13 млрд кредитів, $10 млрд з яких вибрано. Ми маємо амбіцію отримувати від одного до двох мільярдів у наступні роки», – сказав він.

Він нагадав, що першим на сьогодні кредитором є Міжнародний валютний фонд. Також Україна має тісну співпрацю з Європейським інвестиційним банком. Загалом підписано угод на $7 млрд.

Раніше Світовий банк покращив прогноз зростання ВВП України на наступні два роки. Водночас прогноз зростання ВВП у 2021 році залишився на рівні 3,8%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті