Журналісти запитували Мецгера про $60 млн кредиту на купівлю ТРЦ Sky Mall – т.в.о. голови «Укрексімбанку»

Журналісти запитували Мецгера про $60 млн кредиту на купівлю ТРЦ Sky Mall – т.в.о. голови «Укрексімбанку»

Банк не знайшов фактів фінансування тероризму при видачі цього кредиту

Журналісти запитували Мецгера про $60 млн кредиту на купівлю ТРЦ Sky Mall – т.в.о. голови «Укрексімбанку»
Фото: epravda.com.ua

Запитання журналістів «Схем», після якого співробітники «Укрексімбанку» напали на них, стосувалося $60 млн кредиту на купівлю ТРЦ Sky Mall у Києві бізнесменом Сергієм Брюховецьким. Про це повідомив т.в.о. голови правління банку Сергій Єрмаков на пресконференції.

«Під час інтерв'ю 4 жовтня журналісти програми «Схеми» виявили зацікавленість у питанні щодо видачі «Укрексімбанком» кредиту особі, яка, на думку журналістів могла бути пов'язана з фінансуванням протиправної та антидержавної діяльності на тимчасово окупованих територіях на сході України», – розповіла голова наглядової ради банку Оляна Гордієнко.

За словами Єрмакова, у квітні 2021 року «Укрексім» надав кредит у сумі $60 млн двом компаніям – ТОВ «Оптова мережа 2011» та ТОВ «Славіан», а загальний проєкт склав близько $80 млн. Він додав, що реалізація угоди була спрямована на купівлю Сергієм Брюховецьким ТРЦ Sky Mall у заявленого на той момент бенефіціара.

Єрмаков зауважив, що угоду перевіряли українські та британські юристи та дали на неї згоду. Також він зазначив, що Брюховецький на момент ухвалення угоди фактично проживав у Києві як внутрішньо переміщена особа за дійсною посвідкою.

«Більше того, зазначу, що рух коштів у рамках кредитної угоди відбувався або між рахунками в «Укрексімбанку», або на рахунки позичальників в інших українських банках, або ж на власний рахунок контрагента», – сказав Єрмаков.

Чому Мецгер агресивно відреагував на запитання, у наглядовій раді «Укрексіму» наразі не знають.

«На жаль, ще не дійшов процес до того, щоб пан Мецгер дав свої пояснення. Це обов'язково станеться. Я передбачаю – сьогодні або завтра», – пояснила Гордієнко.

Нагадаємо: під час запису інтерв’ю із головою правління «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером на журналістів «Схем» скоїли напад.

Як повідомлялося на сайті «Укрексімбанку», у діях журналіста «Схем» містилися ознаки протиправного заволодіння інформацією з обмеженим доступом. Ведуча програми «Схеми» Наталія Седлецька повідомила, що видання не погоджувалося на формат off the record, у якому запевняла пресслужба банку.

Згодом відео з нападом працівників «Укрексімбанку» на знімальну групу «Схем» відновили.

Уранці 6 жовтня Мецгер склав повноваження голови правління «Укрексімбанку» на час розслідування після нападу на журналістів, заявивши, що його «надмірно емоційна реакція та нестримана поведінка стосовно журналістів не мають виправдання».

Наглядова рада «Укрексімбанку» призначила Сергія Єрмакова тимчасовим головою правління.

7 жовтня Мецгеру вручили підозру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті