Сенат США погодив підвищення стелі держборгу для уникнення дефолту

Сенат США погодив підвищення стелі держборгу для уникнення дефолту

Законопроєкт ще має затвердити палата представників, перш ніж його зможе підписати Джо Байден

Сенат США погодив підвищення стелі держборгу для уникнення дефолту
Фото: REUTERS

Сенат США ухвалив законопроєкт про тимчасове підвищення стелі державного боргу для уникнення дефолту. «За» документ проголосували 50 демократів, 48 республіканців висловилися «проти». Про це повідомляє Associated Press.

Законопроєкт, який пройшов у сенаті через тривалі дебати між демократами та республіканцями, передбачає підвищення встановленої межі держборгу на $480 млрд до 3 грудня 2021 року.

Документ ще має затвердити палата представників, перш ніж його зможе підписати президент США Джо Байден. Очікується,  що з проблем зі схваленням у палаті, яку контролюють демократи, не буде.

АР зазначає, що законопроєкт дає лише відстрочку, оскільки законодавцям-республіканцям і демократам – «все одно доведеться ще раз подолати свої глибокі розбіжності з цього питання до кінця року».

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що сама по собі наявність стелі держборгу стає для Штатів все більш небезпечною.

«Це веде до низки політично небезпечних конфліктів, які можуть змусити американців і світові ринки засумніватися в тому, чи серйозно Америка ставиться до оплати своїх рахунків», – сказала вона в інтерв'ю CNN.

У США стеля держборгу встановлюється Конгресом і може бути перевищена лише з його схвалення. На початку жовтня держборг вже перейшов допустимий поріг. Рішення про його перевищення, щоб уникнути дефолту, має бути законодавчо оформлено до 18 жовтня.

Нагадаємо: рейтинги Байдена впали до 38%. Три тижні тому його підтримували 42% громадян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті