Рада відтермінувала обов'язкове розкриття інформації про кінцевого бенефіціара

Рада відтермінувала обов'язкове розкриття інформації про кінцевого бенефіціара

Бізнес, громадські організації та інші юрособи можуть розкрити своїх бенефіціарів до 11 липня

Рада відтермінувала обов'язкове розкриття інформації про кінцевого бенефіціара
Фото: УНІАН

Бізнес, громадські організації та інші юрособи можуть розкрити своїх бенефіціарів до 11 липня. Відповідний законопроєкт №5807 Верховна Рада ухвалила на засіданні, рішення підтримали 342 народні депутати.

Документ, зокрема, збільшує термін подачі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юрособами, зареєстрованими до набуття чинності цим законом, з трьох місяців до одного року. Відлік починається з дня набуття чинності нормативно-правовим актом, яким затверджена форма та зміст структури власності.

Крім цього, передбачається, що в разі, якщо засновниками юрособи є виключно фізичні особи, які ж є її бенефіціарами, то інформація про кінцевого бенефіціарного власника не зазначається.

Очікується, що реалізація законодавчого акту дасть змогу вдосконалити та спростити положення чинного законодавства в частині необхідності зазначення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, а також сприятиме розвантаженню держреєстраторів шляхом збільшення строку подачі юридичними особами інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

Раніше НБУ затвердив вимоги до структур власності надавачів фінансових послуг та передбачив критерії їхньої прозорості. Всі небанківські фінансові установи, окрім кредитних спілок, а також лізингодавці повинні подати до Нацбанку інформацію про свою структуру власності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті