Всі компанії в США мають зробити для своїх працівників вакцинацію обов’язковою – Байден

Всі компанії в США мають зробити для своїх працівників вакцинацію обов’язковою – Байден

Високий рівень вакцинації буде стимулювати економічне зростання і сприятиме зростанню робочих місць

Всі компанії в США мають зробити для своїх працівників вакцинацію обов’язковою – Байден
фото The Daily Post

Президент Джо Байден заявив у четвер, що всі американські компанії повинні зобов'язати своїх співробітників вакцинуватися проти COVID-19, назвавши цей захід життєво важливим для припинення пандемії і відновлення економіки, передає Голос Америки.

«Сьогодні я звертаюся із закликом до роботодавців, – сказав Байден, – Вимагайте, щоб ваші співробітники пройшли вакцинацію. За допомогою вакцин ми, нарешті, переможемо цю пандемію. В іншому випадку нас чекають нескінченні місяці хаосу в наших лікарнях, буде завдано шкоди нашій економіці, в школах буде панувати розгубленість».

Минулого місяця Байден підписав наказ про обов'язкову вакцинацію для всіх федеральних службовців і контракторов, що працюють на уряд. Крім того, президент розпорядився, щоб компанії, в яких працює понад 100 чоловік, вимагали від співробітників вакцинуватися не пізніше 8 грудня, або щотижня тестуватися на наявність коронавірусу. Цей наказ торкнувся 100 000 млн чоловік – близько двох третин робочої сили США.

Президент повторив цей заклик в четвер під час відвідування будівельного майданчика недалеко від Чикаго, на якій компанія Microsoft Corp будує центр обробки даних. Забудовник, компанія Clayco заявила, що планує вимагати від своїх співробітників вакцинуватися, в іншому випадку їм доведеться щотижня тестуватися.

Байден розповів і про інші успішні приклади, в тому числі про те, що авіакомпанія United встановила для всіх співробітників крайній термін вакцинації, ставши першим американським авіаперевізником, який пішов на такий крок.

Байден також відзначив інші авіакомпанії і підприємства, які пішли його заклик, в тому числі компанію Walt Disney Co, аптечну мережу Walgreens Boots Alliance і Microsoft.

За словами президента, обов'язкова вакцинація користується широкою громадською підтримкою. Економісти з Уолл-стріт згодні з тим, що вищий рівень вакцинації буде стимулювати економічне зростання і сприятиме зростанню робочих місць.

Нагадаємо, США пожертвують світу ще 500 млн доз вакцини Pfizer.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті