Маск пояснив, чому штаб-квартира Tesla переїхала з Каліфорнії в Техас

Маск пояснив, чому штаб-квартира Tesla переїхала з Каліфорнії в Техас

Податки в цьому штаті в рази менші, особливо для багатих

Маск пояснив, чому штаб-квартира Tesla переїхала з Каліфорнії в Техас
фото Shutterstock

Компанія Tesla переносить штаб-квартиру з Пало-Альто, Каліфорнія, в техаський Остін, заявив генеральний директор Ілон Маск на зборах акціонерів компанії, передає CNBC.

Зустріч відбулася на техаському заводі зі збірки автомобілів. Він розташований біля Остіна і зараз ще на етапі будівництва.

Однак компанія планує збільшувати виробництво на своєму заводі в Каліфорнії незалежно від переїзду штаб-квартири.

«Щоб було ясно, ми продовжимо розширювати нашу діяльність в Каліфорнії, – сказав Маск. – Ми маємо намір збільшити видобуток у Фремонті і Гіга Невада на 50%. Якщо ви підете на нашу фабрику у Фремонті, вона працює на повну силу».

Однак він пояснив причину переїзду: «Людям складно дозволити собі дорогі будинки, і вони повинні щоразу добиратися на роботу здалеку...».

Що стосується заводу в Остіні, він зазначив, що для виходу на повну потужність знадобиться якийсь час, навіть після того, як він буде завершений.

За словами Маска, на будівництво заводу у Tesla йде менше часу, ніж на запуск виробництва. Наприклад, завод Tesla в Шанхаї був побудований за 11 місяців, але потрібен був рік, щоб вийти на багатосерійне виробництво. Він очікує, що новий завод Tesla біля Остіна візьме приклад з Шанхая.

Невдоволення Маска Каліфорнією зростало протягом останнього часу. У квітні 2020 року Маск назвав «фашистськими» дії урядовців Каліфорнії у зв’язку з введенням коронавірусних обмежень і вимогами закривати фабрики.

Пізніше Маск особисто переїхав в Остін з Лос-Анджелеса, де прожив два десятиліття.

Це дозволило Маску, який також є гендиректором SpaceX, знизити власні податкові витрати і переміститися ближче до місця запуску SpaceX в Бока-Чіка, штат Техас.

Каліфорнія стягує одні з найвищих в країні податків на прибуток зі своїх багатих жителів, але в Техасі з фізичних осіб такий податок не стягується.

Tesla – не перша компанія, яка перенесла штаб-квартиру з Каліфорнії в Техас. Oracle і Hewlett Packard теж вирішили зробити цей крок минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло