Оцінка SpaceX перевищила $100 млрд після вторинного продажу акцій

Оцінка SpaceX перевищила $100 млрд після вторинного продажу акцій

Ще на початку 2021 року інвестори оцінювали компанію в $74 млрд

Оцінка SpaceX перевищила $100 млрд після вторинного продажу акцій
фото SpaceX

Американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX уклала угоду з новими і вже наявними інвесторами про продаж акцій на суму до $755 млн за ціною $560 за штуку, пише CNBCз посиланням на джерела, знайомі з угодою.

Завдяки цьому оцінка компанії збільшилася до $100,3 млрд. За словами джерел, компанія не залучала інвестиції, угода – це вторинний продаж наявних акцій.

SpaceX – друга за величиною оцінки приватна компанія в світі, яка поступається тільки китайській Bytedance ($140 млрд) і випереджає фінтех-компанію Stripe ($95 млрд), за даними CB Insights.

У серпні 2020 року SpaceX залучила $1,9 млрд інвестицій – це найбільший раунд компанії з відомих. Тоді інвестори оцінили компанію в $46 млрд, зазначали джерела Bloomberg. У лютому 2021 року CNBC повідомляло, що оцінка SpaceX зросла до $ 74 млрд.

У вересні цього року SpaceX вперше запустила в космос цивільний екіпаж з чотирьох туристів. Також компанія розвиває супутникового оператора Starlink, у якого вже близько 1740 супутників і понад 100 000  користувачів в 14 країнах.

Як повідомлялося, у SpaceX змінилися плани щодо реалізації на орбіті проекту Starlink – тепер планується запустити менше супутників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті