ОНОВЛЕНО: Держпідприємство «Експо-2020» заборгувало 338 млн грн за виставку в Дубаї

ОНОВЛЕНО: Держпідприємство «Експо-2020» заборгувало 338 млн грн за виставку в Дубаї

Мінекономіки пояснило кредиторську заборгованість підприємства

ОНОВЛЕНО: Держпідприємство «Експо-2020» заборгувало 338 млн грн за виставку в Дубаї
Фото: expo2020dubai.com

Держпідприємство «Експо-2020» за результатами півріччя 2021 року заборгувало 337,7 млн грн за організацію українського павільйону на міжнародній виставці в місті Дубаї (Об'єднані Арабські Емірати). Про це йдеться у відповіді Міністерства економіки, яке управляє підприємством, повідомляє «Марлін».

Цими коштами побудовано український павільйон в Дубаї, його облаштування, внутрішнє наповнення та утримання в рамках підготовки та забезпечення участі України у виставці.

«Відповідно до фінансової звітності підприємства станом на 30.06.2021 із загальної суми кредиторської заборгованості (337 685 600 грн) цільове фінансування заходів з підготовки та проведення виставки складає 337 510 500 грн, поточні зобов’язання – 175 100 грн», – додали в міністерстві.

Участь України на міжнародній виставці покривається з бюджетних коштів у рамках програми «Забезпечення двостороннього співробітництва України з іноземними державами та міжнародними організаціями, інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках».

Цього року на неї виділили 69,6 млн грн – майже в п'ять разів менше, ніж потрібно на покриття боргів держпідприємства.


Доповнено. Міністерство економіки надало роз’яснення з приводу кредиторської заборгованості держпідприємства.

У відомстві зазначили, що 337,5 млн грн, вказаних у звіті в розділі «Кредиторська заборгованість», є не боргами, а коштами, отриманими з держбюджету, які виплатять найближчим часом за організацію виставки.

«Так як ДП «Експо-2020» є малим підприємством, воно подає скорочену звітність, і у ній довгострокові зобов'язання, цільове фінансування та забезпечення ідуть одним рядком. Цільове фінансування – це гроші, які отримано ДП  «Експо-2020» з державного бюджету для підготовки та забезпечення участі України у виставці», – пояснили у міністерстві.

У відомстві запевняють, що неоплачену частину робіт, згідно з договорами, погасять за результатами проведення виставки «Експо-2020», яка триватиме впродовж шести місяців.

Нагадаємо: на початку жовтня в Дубаї відкрилася Всесвітня виставка Еxpo-2020, вперше – з українським павільйоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті