США та Талібан вперше офіційно провели переговори: про тероризм та права жінок

США та Талібан вперше офіційно провели переговори: про тероризм та права жінок

Переговори відбулися у столиці Катару вперше після захоплення Афганістану

США та Талібан вперше офіційно провели переговори: про тероризм та права жінок
Фото: REUTERS

Переговори віч-на-віч між США та представниками Талібану відбулися вперше з 15 серпня, коли було захоплено Афганістан. Про це повідомляє «Аль Джазіра».

США зосередилася на безпеці, правах жінок та евакуації, тоді як Талібан закликав до міжнародного визнання та припинення санкцій.

За словами представника Державного департаменту США Неда Прайса, делегати від Талібану та Сполучених Штатів провели у столиці Катару «відверті та професійні» переговори, при цьому дводенні дискусії були присвячені питанням безпеки та «тероризму», правам жінок та дівчат, а також евакуації з Афганістану.

«Делегація США зосередилася на проблемах безпеки та тероризму, а також на правах людини, включаючи значущу участь жінок у всіх аспектах афганського суспільства», – сказав він.

Обидві сторони також обговорили надання США потужної гуманітарної допомоги безпосередньо афганському народу.

Наташа Гонейм, представниця «Аль-Джазіри», повідомляючи з Дохи, заявила, що афганська делегація оцінила дводенні переговори як «позитивні».

«Афганська делегація просила США припинити економічні санкції та «розморозити» активи на суму близько $10 млрд. Вони сподіваються, що це відкриє шлях до визнання уряду Афганістану не тільки Сполученими Штатами, але й міжнародною спільнотою», – сказала вона.

Вашингтон та інші західні країни постали перед складним вибором, оскільки в Афганістані насувається серйозна гуманітарна криза.

Сторони намагаються вирішити, як взаємодіяти з талібами, не надаючи групі легітимності, якої вона прагне, одночасно забезпечуючи надходження гуманітарної допомоги в країну.

Як повідомлялось раніше, в університет Кабула заборонили впускати жінок, а «Талібан» відновлює страти та ампутації кінцівок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті