В університет Кабула заборонили впускати жінок

В університет Кабула заборонили впускати жінок

Новий ректор підтримує талібів і виступає за вбивство журналістів

В університет Кабула заборонили впускати жінок
фото DR

В університет Кабула перестали пускати жінок – як студенток, так і викладачок. Заборона буде зберігатися «до тих пір, поки для всіх не буде забезпечено справжнє ісламське середовище», заявив новий керівник вищого навчального закладу Мохаммад Ашраф Гайрат у понеділок, 27 вересня, пише Deutsche Welle.

Ряд співробітниць виступили проти нововведення, вказує американське видання New York Times.

Кілька днів тому радикальний ісламістський рух «Талібан» розпорядився поступово відкрити середні школи тільки для хлопчиків і їх вчителів-чоловіків.

Таким чином, Афганістан зараз є єдиною країною світу, де дівчатам заборонено відвідувати ці навчальні заклади, вказує агентство epd. У 1990-х роках, коли Афганістан знаходився під контролем талібів, в країні вже існувала заборона на жіночу освіту.

Нинішній керівник Кабульського університету Гайрат, що має ступінь бакалавра, за кілька днів до цього змінив відстороненого від посади колишнього ректора, доктора наук Мухаммада Османа Бабурі.

Раніше Гайрат, що підтримує талібів, закликав вбивати журналістів, охрестивши їх «шпигунами».

Після виведення міжнародних сил з Афганістану бойовики «Талібану» 15 серпня увійшли в Кабул, а 3 вересня оголосили про встановлення контролю над усім Афганістаном.

 У вересні вони повідомили про створення перехідного уряду. У нього не увійшла жодна жінка і жоден представник, відповідальний за захист прав жінок. Наголошується, що міжнародна спільнота не визнає уряд талібів.

Як повідомлялося, після захоплення влади в Афганістані таліби готуються відновити публічні страти та ампутації кінцівок.

Також стало відомо, що «Талібан» запроваджує нові правила навчання у вишах Афганістану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті