У Каліфорнії влада заборонила ділити іграшки в магазинах по відділах «для дівчаток» і «для хлопчиків»

У Каліфорнії влада заборонила ділити іграшки в магазинах по відділах «для дівчаток» і «для хлопчиків»

«Чому це магазин повинен мені вказувати, у що гратися хлопчикові, а у що – дівчинці?», - зазначає ініціатор закону

У Каліфорнії влада заборонила ділити іграшки в магазинах по відділах «для дівчаток» і «для хлопчиків»
фото DR

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом підписав законопроект, за яким великі ритейлери, що працюють на території штату, зобов'язані відкрити у себе в магазинах «гендерно нейтральні відділи» іграшок і товарів для догляду за дітьми. У цих відділах, відповідно до закону, повинен бути «достатній вибір» іграшок і товарів для дітей «незалежно від того, для кого традиційно ці товари призначалися: для дівчаток чи для хлопчиків», пише Коммерсант.

Одним з ініціаторів нового закону виступив член законодавчих зборів штату демократ Еван Лоу, донька якого, прийшовши з татом в магазин, запитала, чому їй потрібно йти у відділ товарів для хлопчиків, щоб придбати потрібну іграшку. На думку Евана Лоу, «сегрегація іграшок відповідно до соціальних стереотипів про те, що підходить для конкретної статі, – це антитеза сучасного мислення».

Він також зазначив, що поділ іграшок на категорії відповідно до статі призводить «до появи в відділах для хлопчиків безлічі іграшок, пов'язаних з наукою, технологіями, конструюванням і математикою», а у відділах товарів для дівчаток лежать іграшки, «пов'язані з модою, домашнім господарством та доглядом за немовлятами».

І такий їх поділ негласно передбачає, що використання конкретних іграшок дітьми конкретного статі є неприйнятним, сказав Еван Лоу, додавши, що «нехай діти будуть дітьми», і «чому це магазин повинен мені вказувати, у що гратися хлопчикові, а у що – дівчинці».

Новий закон набуде чинності з 1 січня 2024 року і під нього потрапляють магазини компаній, у яких в штаті працює не менше 500 чоловік. За порушення закону передбачений штраф в розмірі $250 при першому порушенні, і $500 за кожен новий випадок порушення.

Нагадаємо, за результатами опитування, 71% хлопчиків зізналися, що бояться гратися з «іграшками для дівчаток», тому що над ними будуть сміятися.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті