Світові ціни на каву можуть зрости через проблеми з поставками з Колумбії

Світові ціни на каву можуть зрости через проблеми з поставками з Колумбії

Фермери заморозили поставки, щоб пізніше продати каву дорожче

Світові ціни на каву можуть зрости через проблеми з поставками з Колумбії
фото DR

Кава вже подорожчала на 55% в цьому році, в основному через погану погоду в Бразилії. Тепер ціни можуть підскочити ще вище через те, що колумбійські фермери вирішили притримати поставки, щоб продати свою продукцію за вищою ціною, повідомляє Reuters.

Колумбія – другий за величиною світовий постачальник сорту арабіка. Фермери «заморозили» на своїх складах в цьому році 10% врожаю, або до 1 млн мішків бобів, розповіли агентству джерела в галузі. В результаті експортери, трейдери і обсмажувальники кави зіткнулися з серйозними втратами.

Оскільки ціни на каву стали різко зростати після посухи в Бразилії, провідному виробнику арабіки, колумбійські фермери анулювати вже укладені контракти, щоб потім перепродати каву за вищими цінами. Джерела Reuters побоюються, що якщо посуха в Бразилії продовжиться, вартість кави може ще більше зрости.

Невиконання зобов'язань щодо поставок з боку такого великого гравця як Колумбія теж посилить стрибки цін на каву на світових ринках. Але вони будуть тимчасовими, вважають експерти, оскільки запаси кави фактично у колумбійців все ж є.

У Колумбії близько півмільйона сімей заробляють на життя вирощуванням кави, відзначає Reuters. Країна є найбільшим виробником сорту арабіки, на якому засновані базові ф'ючерсні контракти на біржі ICE.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті