Кремль назвав умови, за яких Росія готова збільшити транзит газу через Україну

Кремль назвав умови, за яких Росія готова збільшити транзит газу через Україну

РФ чекає, що Європейський союз збільшить закупівлі, а Київ запропонує конкурентні умови транзиту

Кремль назвав умови, за яких Росія готова збільшити транзит газу через Україну
Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков
Фото: УНІАН

Росія готова збільшити транзит газу через Україну, якщо Європейський союз збільшить закупівлі, а Київ запропонує конкурентні умови транзиту. Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков під час спілкування з журналістами, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ хотів би зберегти транзит газу з Росії до ЄС, щоб не втрачати доходів, у зв'язку з чим звертається за різними напрямками щодо цього питання.

Журналісти запитали в Пєскова, кому мають бути адресовані такі запитання української влади.

«У цьому випадку, звісно, адресатом Києва є набувачі газу, покупці газу в Європі, європейські компанії. Саме ці компанії можуть укласти з російським монополістом нові довгострокові угоди зі збільшеними обсягами з урахуванням дедалі більших потреб у блакитному паливі», – сказав Пєсков.

Він зазначив, що для того, щоб щось транспортувати через територію України, потрібно, щоб це хтось купив. Також Пєсков заявив, що Росія в такому разі готова буде виконати нові контракти.

«Звісно. Вона (Росія – Mind) це й робить. Президент неодноразово говорив, що якщо купуватимуть далі газ, якщо збільшуватимуть контракти, звичайно, якщо Україна даватиме конкурентоспроможні комерційні пропозиції, то все це продовжить працювати», – сказав прессекретар Путіна.

Нагадаємо: на початку жовтня Газопровід «Північний потік 2» почали заповнювати газом – таким чином оператор проводить тестування труби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло