Польща відновила вирубку Біловезької пущі, незважаючи на постанову суду ЄС

Польща відновила вирубку Біловезької пущі, незважаючи на постанову суду ЄС

Польські екологи розкритикували вирубку лісу в заповіднику

Польща відновила вирубку Біловезької пущі, незважаючи на постанову суду ЄС
Greenpeace Polska

Польські активісти-екологи розкритикували відновлення вирубки лісу у заповідній Біловезькій пущі – незайманих лісах на кордоні Польщі та Білорусі, пише Deutsche Welle.

«Ці роботи руйнують природу лісу і порушують чинне законодавство», – йдеться в спільній заяві, оприлюдненій у вівторок, 12 жовтня, польським філіалом GreenPeace і екологічною організацією Wild Poland.

SKANDAL: w Puszczy Białowieskiej ruszyły tzw. «zabiegi ochronne», a w rzeczywistości wycinka z użyciem ciężkiego...

Опубліковано Greenpeace Polska Вівторок, 12 жовтня 2021 р.

Агентство лісового господарства Польщі на своєму веб-сайті підтвердило ведення робіт зі «збереження лісу». Влада Польщі називає вирубку захисною мірою через поширення жука-короїда. У той же час екологи стверджують, що дані роботи не мають нічого спільного із захистом природи і закликали негайно припинити їх.

Варшава початку вирубку лісу в 2016 році, пояснивши це поширенням жука-короїда. Європейський суд у Люксембурзі ще в 2018 році ухвалив, що знищення лісу в Біловезькій пущі суперечить законодавству ЄС про охорону довкілля.

Єврокомісія на початку 2021 року закликала Варшаву дотримуватися рішення суду. На думку Брюсселя, деякі райони Біловезькій пущі є «зоною загального значення» через поширені там рідкісні види тварин і рослин.

Біловезька пуща займає площу понад 150 000  га. Деякі її райони оголошені об'єктами всесвітньої природної спадщини і біосферним заповідником. Відвідувачам там дозволено пересуватися лише за встановленими маршрутами.

Як повідомлялося, польські екологи заблокували будівництво водного шляху Е40, який проходить через Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті