Європа почала опалювальний сезон з мінімальним обсягом газу у сховищах

Європа почала опалювальний сезон з мінімальним обсягом газу у сховищах

Показник запасів найменший за всю історію спостережень

Європа почала опалювальний сезон з мінімальним обсягом газу у сховищах
Фото: pixabay.com

Європа почала відбір газу з підземних сховищ. Запаси на початок зимового сезону стали мінімальними за всю історію спостережень – 77,13% від обсягу підземних сховищ газу (ПСГ). Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

У повідомленні йдеться, що резервів може бути достатньо для проходження холодів. Однак низький рівень запасів знижує головний показник роботи ПСГ – максимальну добову продуктивність і можливість гнучко реагувати на сильні холоди.

Спустошеність сховищ Європи найбільше впливає на зростання цін. Окрім того,  грає роль підйом ціни на паливо в Азії. Вартість газу на хабі TTF у Нідерландах з поставкою 18 жовтня становить $1 081 за тисячу кубометрів.

Зазначається, що впевнений відбір газу зі сховищ Європи тривав три дні поспіль (з 13 по 15 жовтня).  В останній день у статистиці Gas Infrastructure Europe, 16 жовтня закачування перевищило відбір, оскільки у вихідні дні закономірно знижується попит у системі.

У 2020-му році перехід від закачування до відбору в цілому по Європі припав на майже той же самий термін 12 жовтня. Водночас  і погода була схожою. Однак торік  в сховищах був рекордний обсяг газу, накопичений за підсумками двох теплих зим, і ринку було вигідно раніше почати витрачати запаси. У цьому сезоні запаси знаходяться на історично мінімальному рівні, і були очікування, що закачування в ПСГ Європи триватиме довше, оскільки треба наростити більше резервів.

Раніше повідомлялося, що ціна на газ у Європі перетнула позначку в $1 924 за тисячу кубометрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті