«Газпром» знову не забронював додаткових потужностей для транзиту газу через Україну

«Газпром» знову не забронював додаткових потужностей для транзиту газу через Україну

Транзит з 1 жовтня зменшився на приблизно 24-25 млн куб.м на добу

«Газпром» знову не забронював додаткових потужностей для транзиту газу через Україну
Фото: УНІАН

Російський газовий монополіст «Газпром» не забронював додаткових потужностей для транзиту газу через Україну в листопаді. Про це повідомив генеральний директор «Оператора ГТС України» (ОГТСУ) Сергій Макогон на своїй сторінці у фейсбуці.

«На сьогоднішньому місячному аукціоні на листопад 2021 року знов не були заброньовані додаткові потужності для транзиту природного газу територією України з РФ до ЄС. Європейські ринки миттєво відреагували збільшенням ціни майже на 12% до 104 євро за МВт», – написав він.

За словами Макогона, з 1 жовтня цього року транзит газу зменшився на приблизно 24-25 млн куб.м на добу – до 86 млн куб. м на добу. При цьому, «Газпром» забронював та сплатив потужності обсягом 109 млн куб. м транзиту на добу.

«Судячи з результатів місячного аукціону у листопаді ситуація не зміниться. Якщо «Газпром» і надалі не буде доброньовувати додаткові потужності, і продовжить недовикористовувати вже заброньовані потужності ГТС України, то обсяг недопоставленого газу у ЄС складе більш як п'ять млрд куб.м до кінця опалювального сезону 2021-2022 та майже 2,3 млрд куб. м до кінця 2021 календарного року», – наголосив голова ОГТСУ.

Він додав, що всупереч заявам керівництва РФ, «Оператор ГТС» не бачить бажання Росії збільшувати постачання газу до ЄС. А заяви «Газпрому» про заповнення газом першої гілки «Північного Потоку-2» Макогон назвав прямим натяком на те, що Європа може отримати додаткові обсяги тільки через російський газопровід.

Нагадаємо: першу нитку газопроводу «Північний потік-2» заповнили технічним газом – вона готова до експлуатації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті