Зеленський підписав закон про збільшення держбюджету-2021 на 40 млрд грн

Зеленський підписав закон про збільшення держбюджету-2021 на 40 млрд грн

Кошти спрямують на розв'язання соціальних питань та реалізацію інфраструктурних проєктів

Зеленський підписав закон про збільшення держбюджету-2021 на 40 млрд грн
Президент Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до державного бюджету на 2021 рік, який Верховна Рада ухвалила 8 жовтня. Доходи та видатки, згідно з документом, збільшилися на 39,6 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Через прогнозоване перевиконання дохідної частини держбюджету до кінця цього року майже на 40 млрд грн, Верховна Рада збільшила фінансування нагальних потреб.

Зазначається, що підвищення доходів можливе завдяки:

  • податку на прибуток підприємств – на 30 млрд грн;
  • податку на додану вартість (ПДВ) з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на два млрд грн;
  • ПДВ з ввезених на митницю товарів – на 6,9 млрд грн;
  • зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування під час набуття права власності на легкові автомобілі – на 0,75 млрд грн.

Додаткові кошти витратять на розв'язання соціальних питань та реалізацію інфраструктурних проєктів. Зокрема, 12,05 млрд грн спрямують на пільги та житлові субсидії громадянам. На розвиток мережі автомобільних доріг – 15 млрд грн. На виплати військовослужбовцям Збройних сил України – 4,1 млрд грн, на реалізацію програми держгарантій медичного обслуговування населення – два млрд грн.

Крім того, один млрд грн спрямують на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств.

Також кошти передбачені на субвенції місцевим бюджетам для реалізації інфраструктурних проєктів (1,5 млрд грн) та грошової компенсації за житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб та учасників Революції Гідності (282 млн грн).

Раніше Верховна Рада підтримала відповідний законопроєкт у другому читанні та в цілому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті