Зеленський хоче звільнити голову Нацбанку Кирила Шевченка – Bloomberg

Зеленський хоче звільнити голову Нацбанку Кирила Шевченка – Bloomberg

Пошуками нових кандидатів на посаду нібито займається керівник ОП Андрій Єрмак

Зеленський хоче звільнити голову Нацбанку Кирила Шевченка – Bloomberg
Голова НБУ Кирило Шевченко
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський хоче звільнити голову Національного банку (НБУ) Кирила Шевченка. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на три джерела, знайомі з планами Зеленського.

За інформацією агентства, президент не задоволений роботою Шевченка. Зокрема в очільника НБУ склалися погані відносини з кількома топспівробітниками регулятора, що призвело до хвилі відставок, яка «обурила західних донорів, включаючи Міжнародний валютний фонд (МВФ)».

В Офісі президента (ОП) інформацію про можливу відставку Шевченка назвали «чутками» та додали, що буде лише офіційна позиція, якщо буде якесь рішення щодо заміни Шевченка. Натомість у Нацбанку заявили, що у Шевченка «попереду багато важливих завдань», над виконанням яких команда «продовжує працювати».

Bloomberg також пише з посиланням на джерело, близьке до ОП, що Зеленський перед тим, як запропонувати Раді звільнити Шевченка, хоче знайти йому заміну. Пошуком кандидатів нібито займається керівник ОП Андрій Єрмак, утім, наразі не зрозуміло, коли процес завершиться.

Агентство додає, що після появи новини про можливе звільнення голови НБУ українські облігації подешевшали. Так, дохідність доларових бондів з терміном погашення у 2033 році зросла на 18 б.п.

Раніше Шевченко заявив про чисту совість та відсутність серйозних причин для його звільнення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті