Голова НБУ заявив про чисту совість та відсутність серйозних причин для його звільнення

Голова НБУ заявив про чисту совість та відсутність серйозних причин для його звільнення

Керівник центробанку також виступив за розділення «ПриватБанку»

Голова НБУ заявив про чисту совість та відсутність серйозних причин для його звільнення
Голова НБУ Кирило Шевченко
Фото: УНІАН

Державний ПриватБанк доцільно розділити, віртуальні активи контролювати, тоді як підстави для звільнення голови Національного банку України (НБУ) відсутні. Про це повідомив сам голова НБУ Кирило Шевченко LB.ua.

«Які сьогодні серйозні підстави для мого звільнення? За весь час перебування на посаді голови НБУ я робив усе, що потрібно для посилення стабільності банківського сектору та фінансової системи в цілому… Моя совість чиста», – сказав він.

При цьому він повідомив, що профільним заступником Офісу президента, з яким контактує НБУ, є Юлія Свириденко.

Голова Нацбанку також повідомив, що виступає за приватизацію держбанків.

«Скільки держава тільки з 2014 року вклала в держбанки – це буде 222 млрд грн… Які дивіденди з 2014 року уряд отримав від держбанків – 58 млрд грн. Із них 55 млрд грн було сплачено одним банком – «ПриватБанком», на капіталізацію якого було витрачено 155 млрд грн. Решта ж державних банків сплатили лише 2,6 млрд грн дивідендів», – зазначив він.

Разом з тим, голова центробанку визнав, що інтерес до «ПриватБанку» з боку серйозних профільних інвесторів не виникне поки кількість судів навколо нього вимірюється сотнями: через це фінустанову треба розділити на «поганий» і «гарний» банки.

Стосовно віртуальних активів, Шевченко зазначив, що найбільше побоювання пов’язане з їх використанням для відмивання брудних коштів і недопущенням того, щоб Україна перетворилася на «всесвітню пральню».

«Були звернення до НБУ від комерційних банків з пропозиціями дозволити випускати картки з криптовалютами, вмотивовані тим, що банки ж перевіряють клієнтів. Але тут виникає питання високої ризикованості таких операцій, дотримання необхідних процедур фінансового моніторингу», – підкреслив він.

При цьому, за оцінкою голови НБУ, дані стосовно того, що обіг віртуальних активів складає один млрд грн на день є перебільшенням.

Говорячи про стосунки з Мінфіном, голова НБУ відзначив розходження щодо суми, яку має перерахувати Нацбанк до державного бюджету у 2022 році.

«У нас є вже фактично традиційне розходження з Мінфіном стосовно прогнозів на наступний рік у частині прибутку, який НБУ перерахує в бюджет. Нагадаю, ми прогнозуємо, що вона складе 13,6 млрд грн. У тому прогнозі, який ми побачили  стоїть сума 24 млрд грн. Ми не розуміємо, звідки ці цифри», – зазначив він.

Як повідомлялося, Рада національної безпеки та оборони (РНБОУ) вивчає питання системних проблем у банківському секторі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло