«Нафтогаз» готовий забезпечити необхідними обсягами газу всі категорії споживачів – Юрій Вітренко

«Нафтогаз» готовий забезпечити необхідними обсягами газу всі категорії споживачів – Юрій Вітренко

Компанія володіє значними запасами газу в підземних сховищах

«Нафтогаз» готовий забезпечити необхідними обсягами газу всі категорії споживачів – Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» готова протягом опалювального сезону забезпечити необхідними обсягами газу всі категорії споживачів. Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко на брифінгу в Києві.

«Нафтогаз як національна компанія забезпечить достатній ресурс газу для таких категорій споживачів як населення (напряму і через теплокомуненерго), бюджетні, комунальні організації, релігійні установи. Ми готові забезпечити паливом всіх, у кого можуть виникнути певні складнощі – коли, наприклад, ненадійні приватні постачальники підводять своїх клієнтів і не забезпечують їм достатні обсяги газу», – сказав він.

Голова правління зазначив, що компанія активно укладає угоди на постачання газу з бюджетними установами. Незабаром газ зможуть отримувати й комунальні установи. Юрій Вітренко додав, що «Нафтогаз» спроможний забезпечити газом усіх промислових споживачів, які мають таку потребу та готові працювати на умовах, що відповідають поточній ринковій ситуації.

«Якщо буде попит з боку промисловості за ринковою ціною, то «Нафтогаз», як постачальник останньої надії, забезпечить всі необхідні обсяги за поточною ринковою ціною. Водночас ми чесно кажемо, що як національна компанія ми не можемо покривати попит з боку комерційних промислових споживачів за ціною, яка була б неринковою», – зазначив голова правління Нафтогазу.

Він підкреслив, що, окрім власного видобутку, компанія володіє значними запасами газу в підземних сховищах та можливостями оперативного імпорту значних обсягів газу з європейських напрямків.

«В нас є можливість імпортувати газ з різних європейських країн – Польщі, Угорщини, Словаччини, зараз прораховується варіант імпорту з Румунії. У нас достатньо диверсифікований імпорт, тому ми впевнені, що зможемо забезпечити й платоспроможний попит української промисловості. А населення вже забезпечене достатніми обсягами газу власного видобутку і газом, який є у сховищах», – підсумував Юрій Вітренко.

Раніше повідомлялося, що Вітренко спростував заяву Путіна про крадіжку Україною транзитного газу. Глава «Нафтогазу» заявив, що твердження є маніпулятивним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті