«Нефко» масштабувала скандинавські зелені рішення в Луцьку

«Нефко» масштабувала скандинавські зелені рішення в Луцьку

Термомодернізовано та збільшено енергоефективність 31-го соціального закладу

«Нефко» масштабувала скандинавські зелені рішення в Луцьку
Фото: volynnews.com

Компанія «Нефко» спільно з європейськими партнерами завершили проєкт з модернізації більш ніж 30 об'єктів у закладах освіти, культури та спорту міста Луцьк. Проєкт був профінансований внесками Швеції, Норвегії, Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), міського бюджету та компанією «Нефко», засновником якої є донори E5P.

Як повідомляє компанія «Нефко», вона розпочала співпрацю з Луцьком у 2013 році, а кредитна угода на цей проєкт була підписана у травні 2018 року. На основі проведеного техніко-економічного обґрунтування, профінансованого Швецією, було ухвалено рішення зосередитись на освітніх, культурних і спортивних будівлях та спорудах, включаючи заклади дошкільної та шкільної освіти, художніх та музичних шкіл, а також громадський басейн. Всього до проєкту було включено 31 об'єкт, з них 27 було повністю відремонтовано, 21 будівля отримала нові індивідуальні теплові пункти з розумним регулюванням споживання тепла залежно від погодних умов, а в чотирьох будівлях відремонтували теплопроводи.

«Реалізовуючи цей проєкт, ми переслідували кілька цілей. Найперша – економія енергоносіїв. Сьогодні ціна газу в Україні сягнула історичного максимуму, а всі освітні заклади опалюються коштом міського бюджету. Друга – практична мета, тому що в багатьох школах і дитсадках були постійні нарікання на недотримання температурного режиму взимку. Саме в рамках реалізації цього проєкту всі старі вікна і двері були замінені, було утеплено і капітально відремонтовано дахи й фасади. Третя ціль стосується естетики. Вигляд цих навчальних закладів змінює вигляд тих мікрорайонів, у яких вони розташовані. Є ще чимало закладів освіти, культури, медицини, спорту, які потребують термомодернізації. Ми дуже вдячні за підтримку зі сторони «Нефко» і усіх донорів проєкту і сподіваємося на продовження нашої співпраці», – сказав Ігор Поліщук, міський голова Луцька, з нагоди урочистої події.

«Оскільки Швеція зробила великий внесок у низку заходів з енергоефективності в Україні, як в громадських будівлях, так і в системі централізованого теплопостачання, стала ініціатором створення фонду E5P під час головування нашої держави в ЄС у 2009 році, і була однією зі сторін, що фінансували проєкт, ми дуже раді бачити результат внеску Швеції і брати участь в сьогоднішніх урочистих заходах, присвячених цьому проєкту. Він матиме великий екологічний та соціальний вплив на місто», – прокоментував Тобіас Тиберг, Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні, під час урочистостей в Луцьку.

«Ми співпрацюємо з «Нефко» та підтримуємо інвестиції в енергоефективність у декількох містах по всій Україні. Завдяки Ініціативі з питань енергоефективності Норвегія-Україна (NUEE) наразі подібний інвестиційний проєкт реалізується в сусідньому місті Рівному. Фінансуючи заходи з покращення енергоефективності громадських будівель, ми підтримуємо розвиток муніципальної інфраструктури та послуг. Покращення енергоефективності також сприяє зменшенню імпорту енергії та покращенню енергетичної самодостатності та безпеки для України», – пояснив Ерік Сведал, Надзвичайний та Повноважний Посол Норвегії в Україні, перебуваючи з візитом в Луцьку.

Загальна сума інвестицій у проєкт становить 9,5 млн євро (близько 295 млн грн). Окрім кредитування від Нефко на суму п'ять млн євро (близько 156 млн грн), проєкт був профінансований грантом, наданим E5P, в обсязі 1,3 млн євро (близько 41 млн грн), Швецією – 0,4 млн євро (близько 12,2 млн грн) на технічну допомогу, надання підготовки та підтримки в процесі впровадження проєкту, а також самим містом на 2,8 млн євро (приблизно 85,3 млн грн).

Проєкт матиме великий екологічний та соціальний вплив на місто та його мешканців. Згідно з очікуваннями, впроваджені заходи з енергоефективності призведуть до щорічного скорочення на понад 11 000 МВт-год споживання тепла, 600 МВт-год електроенергії та 4 300 тонн викидів CO2. Це зменшить щорічні витрати для міста, але, найголовніше, це вже створило належні та комфортні умови для понад 26 000 учнів та вчителів у місті.

Реалізований проєкт з енергоефективності в місті Луцьку – це третій завершений проєкт «Нефко» у співпраці з E5P. Загалом, з 2010 року «Нефко» впровадила в Україні понад 170 проєктів і продовжує співпрацювати з українськими муніципалітетами, надаючи їм підтримку задля підвищення рівня енергоефективності громадських будівель, мереж централізованого теплопостачання, очищення води та стічних вод.

Nefco – це міжнародна фінансова організація (МФІ), яка фінансує розширення та масштабування скандинавських зелених рішень на міжнародних ринках. Заснована в 1990 році п'ятьма країнами Північної Європи, «Нефко» обслуговує інтереси власників з Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції, і робить конкретні дії для прискорення зеленого переходу.

«Ми не залежимо від річних державних бюджетів, тобто грошей платників податків. Кошти, вкладені в «Нефко», виросли і неодноразово реінвестовані. Ми готові піти на первинний ризик, якщо є зелений потенціал зростання. Наша участь робить проєкти прибутковими і мобілізує інших інвесторів для інвестування в рішення для Північних країн. Якщо ми ніколи не програємо, можливо, ми недостатньо ризикнули», – розповідає компанія про свої засади та принципи роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло