9 місяців фінансових рекордів: Tesla третій квартал поспіль відзвітувала про шалені прибутки

9 місяців фінансових рекордів: Tesla третій квартал поспіль відзвітувала про шалені прибутки

За підсумками року компанія продасть понад 900 000 електромобілів

9 місяців фінансових рекордів: Tesla третій квартал поспіль відзвітувала про шалені прибутки
фото Shutterstock

Компанія Ілона Маска Tesla показала третій поспіль квартальний рекорд з прибутку і продемонструвала стійкість своїх ланцюжків постачання, незважаючи на те, що весь світ має в цій сфері проблеми, пише The Bell.

У третьому кварталі компанія показала рекордний прибуток в $1,6 млрд (порівняно з $331 млн роком раніше і $1,14 млрд у другому кварталі) та рекордну виручку в $13,8 млрд, з якої $12 млрд припало на електромобільні бізнес.

Фізичні продажі в річному вираженні зросли на 73%, до 241 300 машин, в умовах дефіциту комплектуючих. Цьому сприяла більш щільна вертикальна інтеграція Tesla, ніж у більшості великих автовиробників.

 З урахуванням зростання в четвертому кварталі за підсумками року компанія продасть понад 900 000  електромобілів. У більшості традиційних автовиробників продажі в третьому кварталі впадуть, прогнози на 2022 рік було знижено.

Tesla почала світові поставки з заводу під Шанхаєм, але очікує гальмування виробництв у Берліні і Техасі через логістичні проблеми. Знижується і середня ціна електромобіля (мінус 6%) через переважання в структурі продажів порівняно дешевих Models 3 і Model Y, на які припало 96%.

Квартальні результати Tesla помітно перевершили очікування Уолл-стріт. За останній місяць котирування компанії виросли на 17%, за останні п'ять днів – на 6%.

Нагадаємо, Ілон Маск розповівсвоїм головним конкурентам, в чому секрет інноваційності Tesla.

Також стало відомо, що Tesla встановила рекорд у продажах автомобілів китайського виробництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті