Радник Зеленського розповів, на що витратять $700 млн від МВФ

Радник Зеленського розповів, на що витратять $700 млн від МВФ

Новий транш від Фонду Україна може отримати вже у листопаді

Радник Зеленського розповів, на що витратять $700 млн від МВФ
Фото: REUTERS

Транш у $700 млн, які Україна вже найближчим часом може отримати від Міжнародного валютного фонду (МВФ), закладені на фінансування дефіциту держбюджету. Про це в етері телеканалу «Дом» розповів радник президента з економічних питань Олег Устенко.

«Ці кошти закладені вже на покриття державного бюджету. Тому тут особливого вибору немає. Вони зайдуть до державного бюджету», – сказав він.

Він додав, що Україні потрібен час, щоб вибрати всю зарезервовану для неї суму в $5 млрд.

«Тому одна з частин переговорного процесу з МВФ стосувалася саме того, що програму було би логічно додатково продовжити, й угода, наскільки я розумію, попередньо вже отримана», – зазначив Устенко.

Він нагадав, що зараз очікується засідання ради директорів МВФ, на яке буде винесено й українське питання, зокрема й те, що стосується продовження програми.

«Ми раніше отримали $2,1 млрд – це 40% від загальної нашої програми. Ми зможемо просунутися автоматично після чергового траншу й отримати бракуючі 60%. Тому, коли говорили щодо термінів програми, говорили зокрема й про те, щоби спробувати отримати повністю зарезервовану для України суму», – деталізував радник президента.

Раніше МВФ оголосив про успішне завершення місії з першого перегляду програми stand-by. Місія тривала з 21 вересня по 18 жовтня.

Завершення першого перегляду розблокує транш у 500 млн СПЗ – близько $700 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті