Нацбанк призначив нового очільника департаменту ліцензування

Нацбанк призначив нового очільника департаменту ліцензування

Михайло Федоренко раніше обіймав посаду в юридичному департаменті НБУ

Нацбанк призначив нового очільника департаменту ліцензування
Керівник Департаменту ліцензування Національного банку Михайло Федоренко
Фото: bank.gov.ua

За результатами відкритого конкурсного відбору директором Департаменту ліцензування Національного банку (НБУ) став Михайло Федоренко. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

До сфери його повноважень входитиме:

  • погодження статутів банків, ліцензування банківської діяльності, узгодження дій щодо керівників та власників банків, оцінка структури власності банків, ведення Державного реєстру банків;
  • акредитація філій, представництв іноземних банків на території України;
  • видача небанківським фінансовим установам ліцензій;
  • ведення Держреєстру фінустанов;
  • видача юридичним особам ліцензій на надання банкам послуг з інкасації та погоджень на здійснення юридичною особою операцій з оброблення та зберігання готівки;
  • здійснення узгоджувальних та реєстраційних дій щодо учасників платіжного ринку, веденням Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури;
  • здійснення попередньої кваліфікації осіб, які можуть брати участь у виведенні неплатоспроможних банків із ринку.

Федоренко з лютого 2021 року очолював управління правового забезпечення реєстрації та ліцензування Юридичного департаменту Національного банку.

Нагадаємо: у червні тогочасний голова департаменту ліцензування Олександр Бевз на своїй сторінці у фейсбуці повідомив, що команда керівників департаменту в повному складі подала у відставку через незгоду з політикою керівництва. Національний банк підтвердив звільнення співробітників.

У липні директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук повідомив, що також завершує роботу в НБУ. Він додав, що повністю поділяє висловлену його колегами позицію. Того ж дня про своє звільнення оголосив директор департаменту супроводу кредитів Нацбанку Олег Новаковський.

Однак регулятор відкинув публічні звинувачення ексспівробітників у централізації управлінських процесів і наголосив, що рішення групи співробітників про звільнення є їхнім особистим вільним вибором.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті