ВООЗ: щеплюватися вакцинами від COVID і від грипу одночасно цілком безпечно

ВООЗ: щеплюватися вакцинами від COVID і від грипу одночасно цілком безпечно

Експерт радить спочатку отримати консультацію лікаря

ВООЗ: щеплюватися вакцинами від COVID і від грипу одночасно цілком безпечно
фото DR

Одночасно застосовувати вакцини від COVID-19 і сезонного грипу цілком безпечно, повідомила директор департаменту із забезпечення глобальної готовності до особливо небезпечних інфекцій ВООЗ Сільві Бріан, посилаючись на проведені дослідження, пише Коммерсант.

При цьому вона зазначила, що з приводу обох вакцинацій варто проконсультуватися з лікарем.

«Чи безпечно одночасно вводити вакцини від грипу і від COVID-19? Так, дослідження підтверджують, що безпечно робити щеплення обома вакцинами в один і той же час. Але, звичайно, варто звернутися до лікаря, щоб він дав пораду з приводу вакцинацій», – сказала Сільві Бріан.

Вона зазначила, що частина симптомів – жар, головний біль, біль у м'язах, кашель і чхання – відносяться як до грипу, так і до COVID-19. Для коронавірусу характерні специфічні симптоми, такі як втрата нюху і смаку, однак залежно від рівня імунітету людина може практично не відчувати ні прояви COVID-19, ні симптоми грипу.

«Але важливо розуміти, що заходи запобігання працюють проти обох хвороб. Особливо важливо мити руки, провітрювати приміщення в багатолюдних приміщеннях і носити маски, якщо не можна відкрити вікна або дотримуватися фізичної дистанції», – сказала вона.

Коронавірус наразі виявлено у 242,6 млн осіб, свідчать дані Університету Джонса Хопкінса. За кількістю нових випадків зараження за останні 28 днів у трійці перших – США, Великобританія і Туреччина.

Між тим стало відомо, що бустерна (третя) доза вакцини Pfizer показала ефективність в 95,6%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло