«Газпром» погрожує залишити Молдову без газу, якщо вона не виплатить борг

«Газпром» погрожує залишити Молдову без газу, якщо вона не виплатить борг

Напередодні парламент ввів у країні режим надзвичайного стану

«Газпром» погрожує залишити Молдову без газу, якщо вона не виплатить борг
фото Shutterstock

Російський державний концерн «Газпром» зупинить поставки газу в Молдову, якщо не буде підписано новий контракт з 1 грудня 2021 року, заявив представник компанії Сергій Купріянов, передає «Інтерфакс».

За словами Купріянова, у Молдови накопичився великий борг за газ, тіло боргу становить $433 млн, а з урахуванням прострочення платежів загальна сума заборгованості становить $709 млн.

Представник «Газпрому» вважає, що провина «цілком і повністю» лежить на владі Молдови. Він повідомив, що представники країни не хочуть визнавати суму заборгованості і їм не подобається ціна на газ, «хоча ціноутворення тут зрозуміле і прозоре».

Молдова просить продовжити контракт на поставку газу на жовтень і листопад 2021 року. На жовтень «Газпром» угоду уклав, а на листопад – готовий це зробити в тому випадку, якщо молдовська сторона повністю оплатить поставки за вересень і жовтень, повідомив Купріянов. «Газпром» не може працювати в збиток і не може «допустити втрат податкових виплат у бюджет» Росії, заявив він.

Молдова і «Газпром» домовилися про постачання газу в жовтні 30 вересня. За умовами угоди, країна в цьому місяці буде імпортувати газ за ринковою ціною в $790 за 1000 кубометрів, тоді як в минулому купувала паливо по $200, розповів віце-прем'єр Молдови Андрій Спину.

Напередодні парламент Молдови запровадив в країні надзвичайний стан до 20 листопада. Переговори Росії і Молдови стосовно нового контракту провалилися. Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця заявила, що сторони розходяться в позиціях про ціну й інші деталі угоди, однак процес переговорів триває. В середині жовтня Молдавія запросила екстрені поставки газу у країн Євросоюзу.

Як повідомлялося, Україна збільшить прокачку газу для країн ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті