Проект Ocean Cleanup створить бар’єр довжиною 2,5 км, який виловлюватиме сміття з океану

Проект Ocean Cleanup створить бар’єр довжиною 2,5 км, який виловлюватиме сміття з океану

Екологам вже вдалося зібрати в океані майже 29 тонн пластикових відходів

Проект Ocean Cleanup створить бар’єр довжиною 2,5 км, який виловлюватиме сміття з океану
The Ocean Cleanup

Проект Cleanup Project, який повернувся зі своєї пробної кампанії з очищення Тихого океану, розроблятиме ще більший бар'єр. Саме він буде поглинати до 50% всього сміття, що знаходиться у великій сміттєвій плямі на Тихому океані. Про це повідомили в керівництві проекту, пише HighTech.

Запущений у 2013 році проект Ocean Cleanup Project зазнав ряд змін перед запуском System 002 в серпні цього року. Пробний бар'єр на прізвисько «Дженні» має довжину 800 м і включає до свого складу судна з екіпажем на обох кінцях. Саме вони протягують бар'єр через Велику тихоокеанську сміттєву пляму.

Поки «Дженні» продовжує збирати сміття, команда проекту приступила до роботи над ще однією системою, яка буде втричі більшою – довжина бар'єру складе 2,5 км. Він послужить прототипом для створення цілого парку з 10 System 003, які будуть здатні очищати 50% сміттєвих плям кожні п'ять років.

Але незважаючи на прогрес у розвитку технологій, у багатьох залишаються питання щодо загальної життєздатності планів Ocean Cleanup і впливу проекту на довкілля. Maersk, що надає судна для буксирування очисних систем, експериментує з вуглецево-нейтральним паливом. У компанії стверджують, що всі викиди вуглецю в результаті кампанії System 002 будуть компенсовані.

Пілотна фаза випробувань очисного бар'єру завершилася тим, що екологам вдалося зібрати в океані майже 29 тонн пластикових відходів, включаючи сидіння унітазів, зубні щітки, викинуті рибальські снасті, кошики для білизни і інші предмети, 95% яких проект має намір переробити.

Нагадаємо, автор проекту Ocean Cleanup 25-річний винахідник Боян Слат повідомивпро перші тонни сміття, виловлені його установкою в океані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло