Держпідприємство «Енергоринок» отримало 137 млн грн чистих збитків за перше півріччя

Держпідприємство «Енергоринок» отримало 137 млн грн чистих збитків за перше півріччя

Торік чистий фінзбиток компанії склав 1,7 млрд грн за аналогічний період

Держпідприємство «Енергоринок» отримало 137 млн грн чистих збитків за перше півріччя
Фото: УНІАН

Держпідприємство «Енергоринок» відзвітувало про 137 млн грн чистих збитків за перше півріччя 2021 року, тоді як минулого року чистий фінзбиток компанії склав 1,7 млрд грн за аналогічний період. Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану підприємства за II квартал, повідомляє «Марлін».

З 2019 року   «Енергоринок» припинив свою основну господарську діяльність – продаж електроенергії. Натомість підприємство продовжує функціонувати задля повного погашення кредиторської та дебіторської заборгованостей за електроенергію. Станом на липень 2021 року сума лише кредиторської заборгованості держпідприємства становила 27,3 млрд грн.

Згідно з фінзвітністю, сума активів підприємства зменшується. Станом на липень «Енергоринок» володіє активами на 20,6 млрд грн, тоді як у березні сума активів сягала 21,9 млрд грн.     

«Підприємство не отримує чистого доходу, оскільки не проводить господарської діяльності. На сьогодні вся робота підприємства «Енергоринок» полягає в супроводі судових спорів, з метою стягнення боргів», – додають у «Марліні».

Зазначається, що на підприємстві працюють 67 осіб. Середньомісячна зарплата простого працівника складає 84 000 грн, адміністративно-управлінського персоналу – 86 000 грн, а керівника – 193 000 грн. Водночас середня зарплата простих працівників на підприємствах Міненерго вшестеро менша та складає 13 700 грн.

Раніше поліція викрила схему заволодіння коштами «Енергоринку» на 300 млн грн. Держпідприємство чотири роки безпідставно сплачувало кошти за реалізовану електричну енергію приватній компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті