НАЗК оприлюднило результати перевірки декларації Зеленського

НАЗК оприлюднило результати перевірки декларації Зеленського

Агентство дослідило відомості про компанію Maltex Multicapital Corp., про яку йшлося у Pandora Papers

НАЗК оприлюднило результати перевірки декларації Зеленського
Президент Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало результати повної перевірки декларації президента Володимира Зеленського, розпочатої після публікації розслідування про офшори за матеріалами Pandora Papers.

Агентство не виявило ознак незаконного збагачення, необґрунтованості активів та наявності конфлікту інтересів.

Зокрема, НАЗК перевірило будинок у Форте-дей-Мармі в Італії вартістю понад 88,5 млн грн. Він належить ТОВ San Tommaso S.R.L., кінцевим бенефіціарним власником якого є перша леді Олена Зеленська.

«Відповідно до відомостей, наданих власником об'єкта, упродовж 2020 року суб'єкт декларування та члени його сім'ї не користувалися цією нерухомістю, і протягом звітного періоду будинок використовувався юридичною особою у господарській діяльності виключно для здачі в оренду», – йдеться у результатах перевірки.

Також агентство досліджувало не відображення Зеленським відомостей про компанію Maltex Multicapital Corp., зареєстровану на Британських Віргінських Островах, про яку йшлося у розслідуванні журналістів «Слідство.Інфо».

Зеленський надав НАЗК копії листів директорів компаній Film Heritage Inc. та Maltex Multicapital Corp. про відсутність будь-яких виплат у 2019–2020 роках від компанії Maltex Multicapital Corp. на користь Film Heritage Inc., а також від компанії Film Heritage Inc. на користь дружини Олени Зеленської.

Агентство надіслало запити до органів Британських Віргінських Островів та Белізу, проте наразі не отримало відповіді.

Водночас, у НАЗК повідомили, що Зеленський не вказав у декларації вартість покупки шести годинників, зокрема Rolex, Piaget, Bovet, та ювелірного набору із сережок та обручки. Президент пояснив, що їх купили до 2017 року і чеки не збереглися.

Він також не вказав інформацію про рахунок у ПриватБанку, банківську картку по якому було закрито у травні 2020 року. У НАЗК заявили, що інформацію про рахунок потрібно було відобразити, тож Зеленський «вказав відомості, які відрізняються від достовірних».

Нагадаємо: матеріали витоку документів Pandora Papers свідчать, що серцем «офшорного бізнесу» Зеленського нібито є фірма Maltex Multicapital Corp. Крім цього, за даними Pandora Papers, соратники Зеленського стали власниками елітної нерухомості у Лондоні через мережу офшорних компаній.

За словами генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, це розслідування не є «сюрпризом» для українських правоохоронців. Зеленський також заявив, що розслідування «Слідство.Інфо» про офшори, «не містить нічого нового». Він запевнив, що не займався відмиванням грошей.

Напередодні голова НАЗК Олександр Новіков повідомив, що після оприлюднення розслідування президент надав НАЗК усі документи, які стосуються тих компаній, про які йдеться у матеріалі журналістів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті