Зеленський, брати Шефіри та Яковлєв володіють офшором на Британських Віргінських островах – Pandora Papers

Зеленський, брати Шефіри та Яковлєв володіють офшором на Британських Віргінських островах – Pandora Papers

Фірма Maltex Multicapital Corp. є «серцем» офшорної мережі компаній оточення Зеленського

Зеленський, брати Шефіри та Яковлєв володіють офшором на Британських Віргінських островах – Pandora Papers
Фото: president.gov.ua

Документи Pandora Papers розкривають «серце» офшорної мережі компаній оточення Зеленського – зареєстровану на Британських Віргінських островах фірму Maltex Multicapital Corp, якою у рівних частках володіли чинний президент із дружиною, брати Сергій та Борис Шефіри та Андрій Яковлєв. Про це пише «Слідство.Інфо».

Журналісти додають, що майже за три тижні до першого туру президентських виборів свою частку у 25% цієї «ключової» офшорної компанії Зеленський безоплатно передав Шефіру. Той не є держслужбовцем, а отже не повинен звітувати про свої статки публічно та не заповнювати щорічну декларацію про доходи.

Водночас колишній юрист «95 кварталу» Іван Баканов володів фірмою Davegra Limited. Саме ця компанія була номінальним власником «серця» офшорного бізнесу Зеленського та його партнерів – Maltex Multicapital Corp. Davegra зберігала таємні документи – трастову декларацію, тобто список реальних бенефіціарів Maltex та розміри їх часток у бізнесі. У 2019 році, коли Баканов очолив Службу безпеки України, він передав цю фірму Андрію Яковлєву.

За даними Pandora Papers, саме Яковлєв через низку інших фірм володіє зареєстрованою на Британських Віргінських островах Candlewood Investments Limited.

Напередодні президентських виборів 2019 року народний депутат Володимир Ар'єв заявив, що компанія саме із такою назвою протягом 2012-2016 могла отримувати на рахунки мільйони доларів із «ПриватБанку» через пов'язані з українським олігархом Ігорем Коломойським компанії.

Зеленський, брати Шефіри та Яковлєв володіють офшором на Британських Віргінських островах – Pandora Papers
Фото: slidstvo.info

Джерела «Слідства.Інфо» підтверджують достовірність опублікованої нардепом схеми.

Зазначається, що Яковлєв, Баканов та Сергій Шефір не надали коментарів щодо розслідування «Слідства.Інфо», на відміну від брата останнього Бориса Шефіра.

«У нас Баканов був фінансовим директором, він влаштовував фінансові схеми нашій компанії. І, чесно кажучи, я не готовий відповісти зараз. Можливо, я – власник», сказав він.

Запитання журналістів чи можна було у структурі власності обійтися лише українськими компаніями, а отже сплачувати податки до українського бюджету, Борис Шефір переадресував законотворцям, «які таку ситуацію створили».

На уточнення, що саме його друзі вже третій рік поспіль представляють «нову владу», Шефір повідомив, що вже закрив 23 офшорні компанії і «збирається продовжувати процес».

Зеленський відмовився коментувати розслідування «Слідства.Інфо».

Нагадаємо: за даними Pandora Papers, соратники Зеленського стали власниками елітної нерухомості у Лондоні через мережу офшорних компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло