Безос, заздри мовчки: Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії

Безос, заздри мовчки: Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії

При цьому мільярдер веде відносно скромний спосіб життя

Безос, заздри мовчки: Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії
Twitter Ілона Маска

Forbes оцінив статки засновника Tesla Ілона Маска в $271,3 млрд на момент закриття ринків у понеділок, що приблизно на $41,7 млрд більше, ніж три дні тому, у п'ятницю. Причина: на 13% відсотків підстрибнули акції компанії і понад 16 млн опціонів на акції Tesla вартістю $16,1 млрд, пише Forbes.

Статки Маска вперше наблизилися до $300 млрд. Засновник і колишній генеральний директор Amazon Джефф Безос став найбагатшою людиною за час складання рейтингу найбагатших людей Америки на початку цього місяця, очоливши список із статком у $201 млрд. Коли в липні акції Amazon досягли піку, його статки зросли до $212 млрд – на $59,3 млрд менше, ніж зараз у Маска.

Статки засновника Microsoft Білла Гейтса ненадовго перевищили $100 млрд у квітні 1999 року, під час піку міхура доткомів. З поправкою на інфляцію сьогодні це трохи більше $165 млрд. Коли в 1982 році Forbes вперше почав підраховувати статки мільярдерів, найбагатшою людиною в США був судновий магнат Деніел Людвіг, статки якого становили $2 млрд, або близько $5,5 млрд на сьогодні.

21% частка Маска в Tesla (без урахування кредитних зобов'язань) – основна частина його капіталу, але він також володіє міноритарною часткою в SpaceX, яку заснував у 2002 році. Після лютневого раунду фінансування цей бізнес оцінили інвестори в $74 млрд.

У портфелі Маска немає великої кількості нерухомості чи інших цінних активів. Незважаючи на своє багатство, мільярдер, народжений у Південній Африці, веде відносно скромний спосіб життя. Навесні 2020 року він пообіцяв позбутися більшої частини майна, зокрема півдюжини каліфорнійських особняків. Станом на червень основною резиденцією Маска був орендований будинок розміром з однокімнатну квартиру в Бока-Чіка, штат Техас, де SpaceX виробляє свої ракети.

Як повідомлялося, Ілон Маск змушений терміново продати свій будинок в Каліфорнії зі знижкою.

 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті