НБУ: Економічні наслідки нового карантину будуть значно меншими, ніж торік

НБУ: Економічні наслідки нового карантину будуть значно меншими, ніж торік

Нацбанк пояснює це пристосуванням бізнесу до роботи онлайн і поступовим посиленням рівня вакцинації

НБУ: Економічні наслідки нового карантину будуть значно меншими, ніж торік
Заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук
Фото: УНІАН

Можливе запровадження карантину цього зимового сезону матиме значно менші наслідки для економіки у порівнянні з попередніми карантинами. Про це заявив заступник голови Національного банку (НБУ) Сергій Ніколайчук, повідомляється у телеграм-каналі регулятора.

За словами Ніколайчука, це пов'язано з пристосуванням бізнесу до роботи онлайн, а також із поступовим посиленням рівня вакцинації, що дає змогу і бізнесу, і населенню продовжувати роботу за нових умов.

Він додав, що карантини по-різному впливають на попит та пропозицію на ринку. Якщо під час перших хвиль пандемії у 2020 році вони значно пригнітили як попит, так і пропозицію, то у другому півріччі минулого року з огляду на поступову адаптацію населення до пандемічних обмежень попит відновився і зараз залишається стійким.

Натомість пропозиція відновлюється повільніше через розриви ланцюгів постачання у світі. Дисбаланс попиту та пропозиції на ринку генерує високоінфляційне середовище на глобальному рівні, що позначається і на українській економіці.

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко назвав ключові ризики для української економіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті